Apbalvoti «RTU Gada zinātnieks» un «RTU Gada jaunais zinātnieks» titulu ieguvēji

14. oktobris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 147. gadadienā noteikti un apbalvoti ikgadējā konkursa «RTU Gada zinātnieks 2009» un «RTU Gada jaunais zinātnieks 2009» uzvarētāji: profesors Valdis Kampars un asociētā profesore Oksana Ņikiforova.

14.10.2009.
 Skatīt galeriju

Titulu «RTU Gada zinātnieks 2009» ieguva Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Lietišķās ķīmijas institūta profesors Dr. habil. chem.Valdis Kampars. V. Kampara zinātniskā darbība saistīta ar organiskoķīmiju: profesors pēta fotonikas un nanoelektronikas materiālus, kasbalstīti uz jauniem organiskiem savienojumiem, biodegvielas ieguves unizmantošanas optimizāciju u. c. V. Kampara izstrādātās metodesantioksidantu iegūšanai no biomasas un to izmantošanaibiodīzeļdegvielas stabilizēšanai Latvijas Zinātņu akadēmija iekļāvusinozīmīgāko 2008. gada Latvijas zinātnes sasniegumu sarakstā.Izstrādājot vairākus projektus, profesors V. Kampars RTU gada laikāpētījumu veikšanai ir piesaistījis vairāk nekā 500 tūkstošus latu.

Savukārt par «RTU Gada jauno zinātnieci 2009» tika atzītaDatorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Lietišķodatorsistēmu institūta asociētā profesore Dr. sc. ing.Oksana Ņikiforova. O. Ņikiforova pēta lielu informācijas sistēmuizstrādes vadības metodes, modeļus un rīkus u.c. Izstrādājot vairākusprojektus, O. Ņikiforova RTU pētījumu veikšanai piesaistījusi vairāknekā četrus tūkstošus latu.

Konkursa «RTU Gada zinātnieks 2009» un «RTU Gada jaunais zinātnieks2009» uzvarētājus RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickisapbalvoja RTU 50. starptautiskās zinātniskās konferences plenārsēdeslaikā 14. oktobrī.

Lai veicinātu pētniecības attīstību un jaunas zinātnieku paaudzesveidošanos, konkurss «RTU Gada zinātnieks» un «RTU Gada jaunaiszinātnieks», universitātē notiek jau ceturto gadu.

RTU Informācijas centrs

14. oktobris, 2009 plkst. 16:55