Apbalvoti labākie RTU studentu inovāciju projekti

16. maijs, 2023
.
.
.
Komandas «Space» jeb RTU High Power Rocketry Team pārstāve, RTU studente Aija Monika Vainiņa.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra rīkotajā Studentu inovāciju grantu (SIG) Demo dienā uzvaras laurus par inovatīvāko risinājumu plūca komanda «Space» jeb RTU High Power Rocketry Team, kura pilnveido lieljaudas raķeti un plāno ko jaunu – raķetes palaišanu no stratosfēras balona.  

Demo dienā studentu komandas piedalījās trīs minūšu ātrās uzstāšanās konkursā, žūrijai nosakot uzvarētājus piecās kategorijās. Katra godalgotā komanda saņēma 1000 eiro balvu savas idejas tālākai attīstībai.

Par investīcijām gatavāko studentu projektu Demo dienā žūrija atzina zemūdens meklēšanas iekārta «Submerge Baltic», labākā prezentācija izdevās komandai «Skinfuture», kas radījusi dabiskas izcelsmes saules aizsargkrēmu, bet kā zaļākais (ilgtspējīgākais) risinājums tika apbalvoti Ievas Demjanenko izstrādātie mikroplastmasas filtri. Savukārt par labāko digitālo risinājumu žūrija atzina «Webscan», kas izmanto mākslīgo intelektu pataloģiju atpazīšanai radioloģijā. 

Žūrijā bija gan RTU pārstāvji, gan nozaru eksperti un mentori ar pieredzi ideju izvērtēšanā: RTU Studentu inovāciju grantu projekta vadītāja Jekaterina Sadovaja, RTU Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas industriālā dizainere Sofija Katerīna Jākobsone, «RigaTech Girls» pārstāvis Pauls Siliņš un Rīgas domes investīciju piesaistes nodaļas galvenais projektu vadītājs Mārtiņš Pakalniņš. 

«Redzam, ka Dema diena kļūst par organisku notikumu studentu laika plānā, jo komandu atsaucība bija tiešām liela,» gandarījumu pauda Demo dienas koordinatore, biznesa ideju pirmsinkubatora «IdeaLab vadītāja Kristiāna Kārkliņa. 

Demo diena ir Studentu inovāciju grantu programmas aktivitāšu dalībnieku izstāde, kurā komandas iepazīstināja ar paveikto un sasniegumiem. Tajā bija aicināti piedalīties studenti, kuri piedalījušies kādā programmas aktivitātēm – «Produktu attīstības programmā», «Vertikāli integrētā projektā», «Demola Latvia», universitāšu inkubatorā «UniLab», biznesa ideju pirmsinkubatorā «RTU IdeaLab» un industriālā mentoringa doktorantu apmācībās «Co.Lab» – un tajā attīstījuši savu biznesa deju, izgatavojuši prototipu vai komercializējuši zinātniski ietilpīgu ideju.

SIG programmu «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005) īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika. Tā ir platforma studentiem, kuras mērķis ir veicināt inovatīvu ideju izstrādi, savstarpējo sadarbību, profesionālo kontaktu dibināšanu ar industrijas pārstāvjiem un celt uzņēmējdarbības kompetences.

Studentu inovāciju grantu Demo diena

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. maijs, 2023 plkst. 17:23

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi