Apbalvos BBCE skolēnu erudīcijas konkursa uzvarētājus

11. maijs, 2022
Piedaloties erudīcijas konkursā, skolēni cīnās par galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā.

Piektdien, 13. maijā, plkst. 11.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju centrā «Domus Auditorialis» tiks apbalvoti Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursa vidusskolēniem «BIO-GO-Higher» uzvarētāji. Komanda, kas mācību gada laikā, piedaloties visās konkursa kārtās, būs ieguvusi lielāko punktu skaitu, saņems galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā. Balvas saņems arī citi konkursa dalībnieki.

Konkursa fināls notiks «Domus Auditorialis», Zundas krastmalā 8, 302.a telpā. Skolēni tajā gan uzzinās konkursa rezultātus un saņems balvas, gan piedalīsies viktorīnās un apmeklēs RTU studentu pilsētiņu, iepazīstoties ar zinātniskajām un mācību laboratorijām.

Konkursu «BIO-GO-Higher» BBCE rīko jau otro gadu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Tajā piedalās 10. un 11. klases skolēni, kuriem ir interese uzzināt, iemācīties un attīstīt daudzveidīgas prasmes biomateriālu pētīšanā un veidošanā. Konkurss norisinās visu mācību gadu, vidusskolēnu komandām četrās neklātienes kārtās risinot uzdevumus un meklējot atbildes uz jautājumiem par ķīmiju, bioloģiju, fiziku un medicīnu. Konkursa uzdevumus sagatavo un vērtē BBCE partneri – RTU, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), RSU Stomatoloģijas institūts un Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI).

Pirmo trīs kārtu rezultāti jau ir zināmi. Piektdien tiks atklāti arī ceturtās neklātienes kārtas rezultāti un apbalvoti uzvarētāji.

Ceturtās kārtas uzdevumus, kas bija veltīti medicīnai, sagatavoja un vērtēja OSI Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorijas zinātnieki, bet atbalstīja uzņēmumi «ADRONA», «Animalab Baltic», «BioAvots» un «Amerikas Baltijas Tehnoloģiju Korporācija».

Arī citu kārtu norise nebija iespējama bez atbalstītājiem. Pirmā kārta notika ar «Benu aptiekas» un «Mēness aptiekas» atbalstu. Otrās kārtas atbalstītājs bija Valsts asinsdonoru centrs, bet trešās kārtas uzvarētājus ar veselīgām un gardām balvām nodrošināja pašmāju uzņēmumi «MILZU!», «Musli Graci», «Labas saknes», «Dabas Dimanti» un «Aneva».

Savukārt konkursa fināla norisi atbalsta «Armgate», «Grindex», «Biotecha», «Madara Cosmetics», «Derox», «Fazer Latvija» un zīmoli «Kārums» un «Gardu muti».

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. maijs, 2022 plkst. 9:59