Apbalvo par sasniegumiem starptautiskajās mācību olimpiādēs

20. marts, 2018
Laura Fjodorova un Māris Kučinskis. Foto: Valsts kanceleja

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēnam Vladislavam Aščeulovam piešķirts Ministru kabineta Diploms un naudas balva par iegūto 3. vietu starptautiskajā ķīmijas olimpiādē. Par viņa sagatavošanu olimpiādei apbalvota RTU IZV ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova. Ministru kabineta apbalvojums par skolēna sagatavošanu piešķirts arī RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Bioloģiski aktīvo savienojumu ķīmijas tehnoloģijas katedras docentam Vitālijam Rjabovam.

V. Rjabovs apbalvots par Kembridžas Universitātes Sv. Katrīnas koledžas 1. kursa studentes Margaritas Fomenko sagatavošanu starptautiskajai ķīmijas olimpiādei.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika 20. martā, un apbalvojums pasniedza ministru prezidents Māris Kučinskis. Ceremonijā piedalījās arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Kopumā 2017. gadā augstus sasniegumus matemātikas, informātikas, bioloģijas, fizikas un ķīmijas olimpiādēs guvuši 13 mācību priekšmetu olimpiāžu laureāti. Olimpiāžu uzvarētāji un viņu pasniedzēji saņēma Ministru kabineta Diplomu un naudas balvu – kopumā 23 257 eiro.

Vitālijs Rjabovs

Vitālijs Rjabovs un Māris Kučinskis. Foto: Valsts kanceleja