Apbalvo par iedvesmu taupīt energoresursus, tā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem

9. maijs
.
.
Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un AS «Rīgas Siltums» valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis iepazīstas ar RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta zinātnieku pētījumiem. Foto: Elīna Karaseva

Rīgas Tehniskās universitāte (RTU), AS «Rīgas Siltums», Rīgas dome, «Elektrum» Energoefektivitātes centrs, Rīgas Enerģētikas aģentūra un Ekonomikas ministrija sveic iniciatīvas #energovienoti aktīvākos dalībniekus, kuri ar savu piemēru aicina pārskatīt ikdienas paradumus un mazināt energoresursu patēriņu, tādējādi kopā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem. 

Vislabākā un zaļākā enerģija ir tā, ko mēs nepatērējam, uzsver «Rīgas Siltums» valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, pasniedzot balvu iniciatīvas dalībniekiem Ingai un Jānim Krūmiņiem. Ir daudz vienkāršu lietu, ko katrs var darīt, lai samazinātu patēriņu, piemēram, izvēlēties velosipēdu automašīnas vietā, nedaudz samazināt komforta temperatūru telpās, izslēgt apkuri, izejot no mājas vai dodoties atvaļinājum, nelietot apgaismojumu, kad tas nav nepieciešams, izvēlēties optimālu ātrumu, braucot ar automašīnu.  

Ar dažādiem padomiem un ieteikumiem savos video un ierakstos sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #energovienoti, dalās arī iniciatīvas dalībnieki. Radošākajiem no tiem balvas pasniedz arī citi iniciatīvas partneri. RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna sveic Veroniku Liberovu un Leldi Vištarti, Rīgas Enerģētikas aģentūras direktors Jānis Ikaunieks – Alisi Annu Stīpnieci, Emīlu Zariņu, Sintiju Ozolu un Anastasiju Rodinu, bet  «Elektrum» energoefektivitātes centra projektu vadītājs Anrijs Tukulis –Līgu Puzuli, Kristiānu Andersoni, Robertu Bāliņu un Zigmāru Zundānu. 

Pasniedzot balvas, iniciatīvas partneri norāda uz problēmas aktualitāti un nepieciešamību visām pusēm rīkoties, lai samazinātu energopatēriņu gan individuālā, gan nacionālā mērogā – katram iedzīvotājam ir būtiski samazināt rēķinus par patērēto enerģiju, bet valstij kopumā kļūt energoneatkarīgākai no importētiem energoresursiem, vairot klimatneitralitāti un sasniegt Eiropas Zaļā kursa noteiktos mērķos. 

Pasākuma dalībniekus uzrunā RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) direktore profesore Dagnija Blumberga, iepazīstinot ar iniciatīvas mērķiem, un partneri – Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis un Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktore Līga Rozentāle, stāstot par soļiem, ko pašvaldība un valsts sper un plāno spert, lai mazinātu importēto energoresursu izmantošanu, kā arī iedrošinot citus sekot #energovienoti aicinājumam pārskatīt un mainīt savus paradumus, turpmāk resursus lietojot pārdomātāki.

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu līdzcilvēkus rīkoties atbildīgi, partneri arī aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos aicinām dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti. Maija lielā balva radošāko darbu autoriem būs pusdienas ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi. 

Pēc apbalvošanas RTU VASSI zinātnieki iepazīstina klātesošos ar jaunākajiem RTU pētījumiem par pozitīvās enerģijas mājām, atjaunojamo energoresursu izmantošanu, bioresursu izmantošanu termoiepakojuma ražošanā, aizvietojot dabai nedraudzīgo polistirolu, un degvielas iegūšanu no bioresursiem. 

Iniciatīvas #energovienoti apbalvošana

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. maijs plkst. 15:00

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi