Aizvadīts RTU atklātais čempionāts šahā

7. decembris, 2009

Turpinoties RTU Studentu parlamenta, RTU Sporta kluba un Rīgas Šaha federācijas sadarbībai sestdien, 5. decembrī Kaļķu ielā 1 Mazajā zālē notika RTU čempionāts šahā. Turnīrā piedalījās RTU studenti, pasniedzēji, kā arī organizatoru uzaicināti RTU absolventi un kādreizējie RTU izlases spēlētāji, kopā 29 dalībnieki.

07.12.2009.

Lai arī turnīrā piedalījās spēlētāji ar visdažādāko meistarības līmeni, dalībnieku sastāvs vērtējams kā ļoti spēcīgs, jo dalībnieku vidū bija 15 meistarkandidāti un augstāku titulu īpašnieki, kas var cits citu uzvarēt. Spraigas cīņas solīja arī tas, ka reāli uz uzvaru turnīrā pretendēja vismaz 7 līdzvērtīgi šahisti, viņu vidū pašreizējais Latvijas čempions starptautiskais meistars Vitālijs Samoļins (TMF), Latvijas sieviešu čempionāta pirmo triju vietu ieguvējas lielmeistares Laura Rogule (TMF), Ilze Bērziņa (IEVF absolvente) un starptautiskā meistare Katrīna Šķiņķe (SK), kā arī trīskārtējais Rīgas čempions Matīss Mustaps un RTU izlases līderi Egons Lavendelis (DITF) un Kristaps Kalniņš (BF).

Turnīra pirmajās divās kārtās galvenie favorīti cīnījās ar nomināli vājākiem pretiniekiem, taču arī tas nedeva vieglas uzvaras, jo trīs no viņiem zaudēja punktus. 1. kārtā pret Jāni Birģeli (DITF absolvents) neizšķirti nospēlēja K. Šķiņķe. Otrajā kārtā M. Mustapam neizšķirts ar Sergeju Fjodorovu (BF), bet Mihails Gutmans (TMF) sarūpēja turnīra lielāko pārsteigumu, apspēlējot V. Samoļinu. No trešās kārtas favorītiem sākās savstarpējās partijas, kurās bija vērojama ne tikai saspringta cīņa pie galdiņiem, bet arī taktiskās viltības. E. Lavendelis izvēlējās piesardzīgu taktiku un divās partijās ar L. Roguli un I. Bērziņu slēdza ātrus miera līgumus. Tikmēr pārējie līderi mēģināja uzvarēt katru savstarpējo cīņu, rezultātā katrs piedzīvojot vismaz pa vienam zaudējumam. Pirms pēdējās kārtas līderu godā bija E. Lavendelis, V. Samoļins (pa 5 punktiem), L. Rogule, K. Šķiņķe un M. Mustaps (pa 4,5 p.). Pēdējā kārtā E. Lavendelim izdevās nosargāt neizšķirtu pret V. Samoļinu, K. Šķiņķe uzvarēja L. Roguli, bet M. Mustaps uzvarēja RTU šaha tradīciju atjaunotāju Vairi Kurpnieku. Līdz ar to 4 augstāko reitingu īpašnieki arī bija savākuši visvairāk punktus – pa 5,5 no 7 un pirmās vietas noteica papildrādītāji, pateicoties kuriem par RTU 2009. gada čempionu kļuva E. Lavendelis, kas arī bija vienīgais turnīra dalībnieks, kas nezaudēja nevienu partiju. Otrajā vietā ierindojās M. Mustaps, trešajā V. Samoļins, bet ceturtā K. Šķiņķe, kas arī turnīra labākā dāma. Vēl pirmajā desmitniekā iekļuva M. Gutmans, Jānis Bagātais (DITF), L. Rogule, J. Birģelis, I. Bērziņa un S. Fjodorovs.

7. decembris, 2009 plkst. 13:07