Aicinām svinēt Latvijas arhitektūras izglītības 150. jubileju

30. septembris, 2019

Šogad aprit 150 gadi, kopš Latvijā var iegūt augstāko izglītību arhitektūrā. Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāte (RTU AF), 1869. gadā Rīgas Politehnikumā atvērtās Arhitektūras nodaļas darba turpinātāja, šo notikumu aicina atzīmēt, piedaloties vairākos pasākumos.

Ciklā «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» iekļautas izstādes, diskusijas, konference, arhitektu salidojums un citi notikumi.

• 8. oktobrī plkst. 16.00 RTU AF, Ķīpsalas ielā 6 tiks atklāta retrospektīva diplomprojektu izstāde «No zīmuļa līdz datoram» un RTU AF Tēlotājmākslas katedras Zelta fondā saglabāto studentu un mācībspēku darbu izstādi «Līnija. Forma. Krāsa». Pēc izstāžu atklāšanas norisināsies diskusija par arhitektūras izglītību.

• 17. oktobrī plkst. 9.00 sāksies RTU 60. starptautiskās zinātniskās konferences sekcija «Arhitektūra un pilsētplānošana». Tajā ar referātiem uzstāsies RTU AF pētnieki un doktoranti, kā arī ārzemju viesi. Plkst. 16.30 notiks Latvijas Zinātņu akadēmijas un SIA «ITERA Latvija» Gada balvu pasniegšana.

• 18. oktobrī. plkst. 16.00 RTU Arhitektūras fakultātes Domes svinīgajā sēdē tiks sveikti fakultātes mācībspēki un darbinieki, kuri savu darbu un enerģiju ir ieguldījuši vairāku arhitektu paaudžu izglītošanā, bet plkst. 18.00 notiks grāmatas «Arhitektūras izglītībai Latvijā 150» atvēršanas svētki. Savukārt plkst. 19.00 notiks arhitektu (sa)lidojums «Zīmuļa termiņš». Reģistrētiem dalībniekiem ieeja salidojumā ir bez maksas. Reģistrēšanās.

• 29. oktobrī plkst. 16.00 Rīgas Centrālajā bibliotēkā, Brīvības ielā 49/53 tiks atklāta arhitektu zinātnisko un literāro darbu – grāmatu – izstāde «Raksti», kas ilustrēs arhitektu plašo interešu loku un talantu rakstniecības jomā.

Papildu informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments