Aicina vidusskolēnus piedalīties eseju konkursā par izejmateriāliem un Latvijas dabas bagātībām

1. septembris
.
.

Vai Latvijā iegūst rūdu un metālus? Ko Latvijā izgatavo no izejmateriāliem? Kāda ir Latvijas aprites ekonomikas politika un kādai tai vajadzētu būt? Uz šādiem un daudziem citiem ar izejmateriāliem saistītiem jautājumiem meklēt atbildes vidusskolēnus aicina  «EIT RawMaterials Baltic Hub», izsludinot eseju konkursu.

«EIT RawMaterials Baltic Hub» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT RawMaterials» kontaktpunkts, ko 2019. gadā izveidoja Rīgas Tehniskā universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Tallinas Tehnoloģiju universitāte, lai palīdzētu Baltijas zinātniekiem un uzņēmumiem radīt konkurētspējīgas inovācijas izejmateriālu jomā.

Lai vairotu jauniešu interesi par Latvijas izejmateriāliem un «EIT RawMaterials Baltic Hub» aktivitātēm, izsludināts eseju konkurss vispārizglītojošo skolu 10.–12. klašu skolēniem «Raw materials: 3 things what you should know about Latvia». Tajā var piedalīties jebkurš jaunietis vecuma grupā no 16 līdz 18 gadiem, līdz 20. septembrim iesniedzot eseju latviešu valodā ar kopsavilkumu angļu valodā.

Lai veicinātu vidusskolēnu interesi par šo tēmu, esejā vidusskolēni aicināti sniegt savus skatījumu par izejmateriāliem un to aprites ekonomiku Latvijā, kā arī radoši un brīvā izpausmē sniegt gan savu, gan sabiedrības redzējumu un viedokli par šo tēmu. Tāpat vidusskolēni aicināti pievienot savai esejai gan vizuālus, gan video materiālus, lai papildinātu savu darbu un izceltu esejas galvenās idejas.

Eseju konkursa nolikums.

Labākie eseju autori saņems balvas no «EIT RawMaterials Baltic Hub» un RTU Dizaina fabrikas, kā arī veicināšanas balvas no eseju konkursa atbalstītājiem – uzņēmuma «Sakret» un «Getliņi Eko». Labāko darbu autoriem «EIT RawMaterials Baltic Hub» arī piedāvās iespēju attīstīt savas zināšanas izejmateriālu tēmā, meklēt domubiedrus un popularizēt savu eseju.

Konkursa eseja jāiesniedz līdz 20. septembrim (ieskaitot). Konkursa esejas tiek pieņemtas tikai elektroniski, nosūtot to konkursa rīkotājiem uz epastu: . Esejas apjomam jābūt 2000 līdz 2500 rakstu zīmes, savukārt kopsavilkumam – no 150 līdz 200 rakstu zīmes.

Vairāk informācijas par «EIT RawMaterials».

Piedalies un kļūsti par daļu no «EIT RawMaterials Baltic Hub» kopienas!

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

1. septembris plkst. 9:44

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi