RTU aicina uzņēmumus izzināt sadarbības iespējas

9. februāris, 2022
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

10. februārī plkst. 10.00 platformā MS Teams, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina uzņēmumiem attālināti tikties ar RTU struktūrvienībām, lai uzzinātu, ko sadarbībai ar uzņēmumiem piedāvā universitāte un kādas ir uzņēmumu iespējas iesaistīties dažādos procesos. Šajā tikšanās reizē uzsvars tiks likts uz inovācijām un attīstību. 

Lai piedalītos pasākumā, aicinām aizpildīt reģistrācijas anketu. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta pēc reģistrācijas. 

10. februārī uzņēmējus ar sadarbības iespējām pētniecības un komercializācijas jomā iepazīstinās RTU Inovāciju un tehnoloģijas pārneses centrs. Tiks aplūkotas arī nestandarta sadarbības iespējas, kādas iespējams veidot ar RTU zinātniekiem un struktūrvienībām.

Savukārt par plašām sadarbības iespējam dažādu inovatīvu risinājumu izveidē, darbojoties kopā ar RTU studentiem un pētniekiem, stāstīs RTU Zinātnes un inovāciju centra direktore Liene Briede. Detalizētāk tiks apspriestas uzņēmumu iespējas sadarboties ar studentiem inovāciju platformā «Demola Latvia».

RTU Inovāciju un tehnoloģijas pārneses centrs atbalsta RTU zinātnieku iesaisti valorizācijas aktivitātēs, nodrošina universitātes intelektuālā īpašuma pārraudzību un aizsardzību, veicina inovāciju un tehnoloģiju pārneses attīstību, nodrošinot zinātnisko pētījumu rezultātu īstenošanu komerciāli pielietojamā veidā. Tehnoloģiju pārnese RTU notiek dažādos veidos, piemēram, pērn tika noslēgti septiņi licences līgumi ar vietējiem un starptautiskiem uzņēmumiem par tehnoloģiju komercializāciju. Ik gadu tiek realizēti arī vidēji 120–150 līgumpētījumi ar uzņēmumiem, pēc to pasūtījuma radot jaunas tehnoloģijas, risinājumus un uzlabojumus. Pēdējo pāris gadu laikā RTU šādi ir sadarbojusies ar vairāk nekā 500 dažādiem uzņēmumiem. Tas apliecina uzņēmumu uzticēšanos un novērtējumu, kā arī universitātes kompetenci. 

RTU Zinātnes un inovāciju centrs ir vienas pieturas inovāciju aģentūra. Pilnveidojot atbalstu studentiem, zinātniekiem un uzņēmumiem inovāciju un augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanā, tas tika izveidots pērn uz Dizaina fabrikas bāzes. Kopš atklāšanas 2016. gadā Dizaina fabrika ir augusi, piedāvājot studentiem arvien plašākas iespējas attīstīt uzņēmējspējas, novatoriem un jaunuzņēmumiem – atbalstu biznesa ideju realizēšanai, bet uzņēmumiem – palīdzību inovatīvu produktu izstrādē. Lai atbalsts būtu mērķētāks, RTU izveidoja Zinātnes un inovāciju centru. Centrs apvieno augsti kvalificētu ekspertu komandu un izcilu tehnisko nodrošinājumu – vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu Baltijā un superskaitļošanas centru. 

RTU organizē regulāras tikšanās ar uzņēmumiem. Papildu jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar RTU Karjeras atbalsta un pakalpojumu nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāju Lindu Helēnu Gremzdi –

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. februāris, 2022 plkst. 12:11

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi