Aicina studentus palīdzēt attīstīt zinātņietilpīgus uzņēmumus

24. maijs
.
.
Universitāšu inkubatora pirmās sezonas noslēgums. Foto no RTU arhīva

Universitāšu inkubators aicina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentus iesaistīties un piedāvāt savas kompetencees, lai palīdzētu attīstīties zinātņietilpīgiem uzņēmumiem.

27. maijā notiks Universitāšu inkubatora komandu divu mēnešu darba rezultātu prezentēšana. Universitāšu inkubators aicina šajā pasākumā piedalīties uz biznesa attīstību orientētus studentus, kuri vēlētos iesaistīties zinātņietilpīgu jaunuzņēmumu attīstībā. Pieteikties dalībai pasākumā iespējams līdz 26. maijam, rakstot Universitāšu inkubatora vadītājam Kristānam Karlsonam vai Latvijas Universitātes (LU) Zinātnes departamenta vadītājam Justam Dimantam.

RTU un LU izveidotais Universitāšu inkubators ik gadu uzņem studentu un zinātnieku komandas, kuras vēlas attīstīt zinātniski ietilpīgas biznesa idejas. Šī gada uzsaukuma pirmo divu darba mēnešu laikā vairākas komandas secinājušas, ka tām pietrūkst biznesa kompetences. 

Universitāšu inkubators darbību sāka 2020. gada pavasarī, lai veicinātu zinātniski ietilpīgas uzņēmējdarbības attīstību Latvijā. Tā mērķis ir palīdzēt nonākt līdz pirmajiem zinātniski ietilpīgas idejas komercializācijas soļiem sešu mēnešu laikā. Komandām tiek nodrošinātas mācības, vietēja un starptautiska mēroga mentoru atbalsts, konsultācijas, piemēram, komercdarbības idejas dzīvotspējas pārbaudei, biznesa plāna sagatavošanai u.c., kā arī aprīkotas darba vietas un 5000 eiro finansiāls atbalsts produkta attīstībai. Šajā sezonā liels uzsvars tiek likts uz risināmās problēmas un mērķa klienta identificēšanu, savas darbības pamatošanu, saprotot, kāpēc attīstāmais produkts/pakalpojums ir tirgū nepieciešamas, un komandas darba organizēšanu. 

Universitāšu inkubators ir daļa no vērienīgās studentu inovāciju grantu programmas. Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš 2019. gada īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» - SIG). Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt atbalsta grantus un stipendijas. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. maijs plkst. 12:04

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi