Aicina studentus izbaudīt mācīšanās un radīšanas prieku, piedaloties «Demola Latvia» rudens sesijā

5. jūnijs, 2018

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina studentus līdz 9. septembrim pieteikties dalībai inovācijas platformas «Demola Latvia» 2018. gada rudens sesijā «Demola Latvia Fall’18» un, piedāvājot risinājumu uzņēmumu un organizāciju definētām problēmsituācijām, strādāt reālā uz rezultātu orientētā vidē.

Pieteikties iespējams šeit.

«Demola» ir starptautiski pazīstama sadarbības platforma radošiem un strādāt gribošiem studentiem un uzņēmumu un organizāciju pārstāvjiem. Latvijā to uztur RTU, Latvijas Universitāte un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

Piedaloties «Demola Latvia», starpdisciplināras un starptautiskas studentu komandas meklē risinājumus uzņēmumu un organizāciju definētām problēmsituācijām. Rudens sesija notiks no septembra līdz decembrim. Šajā laikā komandas mācīsies un kopā radīs, apmeklēs uzņēmumus, apkopos dažādu informāciju un datus, kas nepieciešami risinājuma izstrādei. Paralēli trešdienu vakaros notiks lekcijas – kopumā 10 -, kas ļaus iegūt un uzlabot prasmes strādāšanai komandās, klientu vajadzību un problēmas izzināšanai, prezentēšanai. Būs praktiskas prototipēšanas nodarbības RTU Dizaina fabrikā. Programmas rezultāts – izstrādāts un prezentēts risinājums. Ja studentu idejas un gala rezultāts ir apmierinošs, komanda no partnera saņem atlīdzību, savukārt partneris – jaunus, radošus risinājumus bez finansiāla riska. Atlīdzība par risinājumu var būt 1000 – 3000 eiro liela. Ja darījums nenotiek, risinājuma izstrādātājiem ir tiesības to komercializēt sev vēlamā veidā.

Jau vairākas lielas Latvijas kompānijas definējušas savu problēmsituāciju «Demola Latvia» rudens sesijai. Starp šīm kompānijām ir «Latvijas Dzelzceļš», «Tieto», «Balta», viesnīca «Metropole Rīga». Ar problēmsituācijām iespējams iepazīties šeit.

Piesakoties dalībai «Demola Latvia», iespējams izzināt visus uzņēmumus, kas pieteikuši problēmsituācijas, un izvēlēties situāciju, ko risināt. Izvēlēto problēmsituāciju var mainīt, kamēr pieteikšanās programmai nav slēgta. Vispiemērotākās problēmsituācijas izvēli var atstāt arī «Demola» ziņā, kas to veiks, balstoties uz pieteikuma. Jāņem gan vērā, ka parasti uz vienu vietu programmā ir vairāk nekā divi pretendenti un pastāv iespēja, ka dalībniekam tiks piedāvāts risināt problēmsituāciju, kas netika atzīmēta kā prioritāra. «Demola Latvia» komanda sazināsies ar visiem dalībniekiem, kas iekļūs otrajā kārtā.

Dalībai «Demola Latvia» var pieteikties jaunieši no jebkuras Latvijas vidusskolas, koledžas un augstskolas. Katrā komandā būs vismaz viens starptautisks dalībnieks. Komandas tiks komplektētas tā, lai tajās būtu dažādu nozaru pārstāvji, nodrošinot starpdisciplinaritāti. «Demola Latvia» darba valoda ir angļu. Par dalību «Demola Latvia» studenti var saņemt kredītpunktus.

Dalība «Demola Latvia» ir bezmaksas, taču jārēķinās, ka pilnvērtīgai darbībai jāatvelē laiks – apmēram 15 stundas nedēļā.

«Demola» pasaulē ir zināma kopš 2008. gada, kad tā tika atklāta Somijā. Kopš 2014. gada šī inovācijas platforma ir iedzīvināta Latvijā. Projektu atbalsta LIAA (proj.nr.1.2.2.2./16/l/001), kas sedz administratīvās izmaksas.

Ieskaties iepriekšējo sezonu norisēs «Demola Latvija» mājaslapā un Facebook

Ņem vērā!

• Tu vari būt no jebkuras Latvijas vidusskolas, koledžas un augstskolas!
  • Tu vari saņemt atlīdzību no 1000 līdz 3000 eiro par izstrādāto risinājumu. 100%!
  • Tu vari saņemt kredītpunktus!
  • Tu vari izvēlēties problēmsituāciju, ko risināt!
  • Tu vari mainīt savu risināmo problēmu jebkurā brīdī, kamēr notiek pieteikšanās!
  • Tu vari ļaut «Demola Latvia» izvēlēties tev visatbilstošāko problēmsituāciju!
  • Tu vari izzināt visas problēmsituācijas pieteikušās kompānijas, kamēr norisinās pieteikšanās periods, un mainīt to, ja nepieciešams!
  • Tu vari izbaudīt mācīšanās un darīšanas prieku!

Jautājumu gadījumā sazinies ar Līgu Jupatovu – !

5. jūnijs, 2018 plkst. 14:34