Aicina pieteikties robotikas sacensībām

21. aprīlis, 2010

Rīgas Tehniskā universitāte aicina interesentus pieteikties ikgadējām robotikas sacensībām. «Robotika 2010» un Baltijas ceļojošā kausa «Baltic Robot Sumo» Rīgas kausa izcīņas posms ar «O!Karte: kam ir ko teikt» atbalstu norisināsies sestdien, 1. maijā, RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1.

20.04.2010.

Sacensību disciplīnu nolikumi un pieteikšanās veidlapas: www.robotika.lv un www.balticrobotsumo.org. Pieteikšanās sacensībām notiek līdz 28. aprīlim.

Robotikas entuziasti «Robotika 2010» sacensībās startēs sešāsdisciplīnās: līnijsekotāju robotu, mini sumo robotu, 3 kg sumo robotu, Roomba sumo robotu, Freestyle robotu un MicroMauserobotu disciplīnā. Līnijsekotāju robotu disciplīnā atsevišķs startsparedzēts arī robotu būves iesācējiem. Jaunums šā gada robotikassacensībās būs paraugsacensības MicroMause disciplīnā, kurā robota galvenais uzdevums ir atrast izeju no labirinta.

Paralēli robotikas sacensībām RTU darbosies tehniskās jaunradesdarbnīcas, kur varēs gūt pamatiemaņas elektromehānisku modeļukonstruēšanā un programmēšanā. Jaunieši tiks iepazīstināti arī arprogrammējamā lego konstruktora MindStorm iespējām. Savukārt «Tallink» darbnīcas dalībnieki veidos kuģu modeļus, un improvizētās sacensībās noteiktais uzvarētājs balvā saņems ceļojumu uz Stokholmu.

Svētdien, 2. maijā, RTU, Kaļķu ielā 1–301, norisināsies Robotikasforums, kurā Baltijas robotikas entuziasti diskutēs par robotikaskustības dalībnieku sadarbību Baltijas mērogā.

Latvijas Mobilais Telefons viceprezidents Ingmārs Pūķis: «O!Karteatbalsta radošo pašizpausmi un tos, kam ir ko teikt. Kā tehnoloģijulīderim mums jo īpašs prieks ir par tiem, kam ir ko teikt tehniskāsjaunrades jomā, tāpēc O!Karte kļuvusi par «Robotika 2010»ģenerālsponsoru. Ceram, ka šīs sacensības veicinās jauniešu interesipar tehniskajām zinātnēm un kāds no dalībniekiem nākotnē varētu kļūtpat izcilu izgudrotāju.»

Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas priekšsēdētājsVilnis Rantiņš atzīst: ««Robotika» piesaista jauniešusinženierzinātnēm, tādēļ šīs sacensības Latvijai ir ļoti vajadzīgas. Kāapliecina pasaules prakse, valsts ekonomikas attīstībā būtiskāko lomuspēlē tieši inženierzinātnes, un ir pierādīts, ka inovācijas visbiežākrodas dažādu nozaru saskarsmes punktos. Arī robotika irstarpdisciplināra, tas ir izziņas process, kura rezultātā var rastiesjauni izstrādājumi, tehnoloģijas un risinājumi.»

«Sacensības «Robotika» ir interesants pasākums, kas veicina jauniešuinteresi par elektrotehniku un elektroniku. Priecē, ka ik gadu pieaugrobotikas interesentu pulks,» saka Latvijas Elektrotehnikas unelektronikas rūpniecības asociācijas izpilddirektore Inese Cvetkova.

Ieeja un dalība robotikas sacensībās ir bez maksas.

Sacensības «Robotika 2010» un «Baltic Robot Sumo Riga Cup»organizē Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas klubs sadarbībā ar RTUStudentu parlamentu.  Pasākuma ģenerālsponsors ir «O!Karte», kurassauklis ir «Kam ir ko teikt!». Atbalsta: Rīgas Tehniskā universitāte,iRobot, a/s «Tallink Group», SIA «Elfa Elektronika», SIA «Argus Radiodetaļu tirdzniecība», izdevniecība «Lielvārds».

RTU Informācijas centrs

robotika_plakats.jpg