Aicina pieteikties programmatūras servisiem veltītam semināram

10. jūnijs, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieki aicina kolēģus no RTU un citām akadēmiskajām institūcijām iesniegt zinātniskos rakstus programmatūras servisiem veltītam zinātniskajam semināram, kas notiks Rumānijā, 23. septembrī. Rakstu iesniegšanas termiņš – 30. jūnijs. Dalībai seminārā iespējams iegūt finansējumu.

10.06.2010.

Programmatūras servisi ir viens no aktuālākajiem informācijas tehnoloģijas attīstības virzieniem. RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes profesori Mārīte Kirikova un Jānis Grabis ir iesaistījušies programmatūras servisiem veltīta ES 7. ietvarprogrammas projekta «Strengthening the Participation of Romania at European R&D in Software Services» (SPRERS) īstenošanā. Projekta mērķis ir veicināt Eiropas Savienības jauno dalībvalstu iesaistīšanos Eiropas Savienības finansētos pētījumos par programmatūras servisiem.

RTU pētnieki, sadarbojoties ar 11 citu Eiropas Savienības jauno dalībvalstu ekspertiem, projekta gaitā izstrādās pārskatu par zinātniskajiem pētījumiem programmatūras servisu jomā un identificēs perspektīvos attīstības virzienu katrā no jaunajām dalībvalstīm.

Saistībā ar projektu tiks rīkoti arī vairāki semināri par programmatūras servisiem, dalībai kuros ir iespējams saņemt ES finansējumu. Pirmais seminārs notiks 2010. gada 23. septembrī Rumānijā. Papildu informācija. Rakstu iesniegšanas pagarinātais termiņš ir 30. jūnijs. Semināru rakstu krājums tiks iekļauts IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) konferenču rakstu krājumu datu bāzē.

Papildu informācija par projektu mājaslapā.

Kontaktpersonas:
Mārīte Kirikova,
RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte
Lietišķo datorsistēmu institūta profesore
E-pasts: u.lv

Jānis Grabis,
RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes
Informācijas tehnoloģijas institūta profesors
E-pasts: u.lv