Aicina pieteikties «EIT Urban Mobility» akcelerācijas programmām un saņemt līdz 30 tūkstošiem eiro vērtu atbalstu

4. aprīlis, 2022

Inovatīvu agrīnas stadijas biznesa ideju autori un jaunuzņēmumi aicināti pieteikties dalībai kādā no piecām tematiskajām Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Urban Mobility» akcelerācijas programmām. Izvēlētās komandas saņems atbalsta instrumentus līdz 30 000 eiro vērtībā, lai, attīstot savu biznesu, veicinātu pozitīvas pārmaiņas transporta sistēmā. Atkarībā no specializācijas pieteikšanās termiņi ir 10. aprīlis un 1. maijs

Pieteikšanās akcelerācijas programmām.

«EIT Urban Mobility» akcelerācijas programmās plānots uzņemt līdz 50 jaunuzņēmumu komandu, kuru biznesa ideju fokusā ir sastrēgumu mazināšana, transporta sistēmas efektivitātes palielināšana, kā arī citi ar mobilitātes izaicinājumiem saistīti risinājumi, kas padarītu pārvietošanos ātrāku, patīkamāku, ilgtspējīgāku un drošāku.

Sešu mēnešu laikā akcelerācijas programmu dalībnieki saņems atbalsta instrumentus 20 000 līdz 30 000 eiro vērtībā. To vidū ir individuāli pielāgotas biznesa prasmju apmācības, pieredzējušu industrijas ekspertu un uzņēmēju mentorings, virtuālās jaunuzņēmumu darbnīcas un izglītošanās iespējas, praktisks atbalsts produkta testēšanai pilsētvidē un veiksmīgai ieviešanai tirgū, kā arī unikāla piekļuve starptautiskās «EIT Urban Mobility» kopienas resursiem, investīciju iniciatīvām un finanšu instrumentiem.

Interesentiem ir iespēja pretendēt uz dalību kādā no piecām «EIT Urban Mobility» programmām: «5G TURBO», «E+ Mobility», «City Logistics», «Energy&Publice Realm» un «Urban Air Mobility».

Akcelerācijas programmā «5G TURBO» tiks atbalstīti 20 jaunuzņēmumi, kas strādā ar 5G tehnoloģijām. Savukārt programma «E+ Mobility» fokusēsies uz enerģētiku un dalīšanās ekonomiku mobilitātes kontekstā, kā arī mikromobilitāti. Pieteikšanās šīm programmām atvērta līdz 10. aprīlim.

Savukārt akcelerācijas programmām, kas pievēršas ilgtspējīgai kravu pārvadāšanai pilsētā («City Logistics»), iedzīvotāju labbūtību veicinošas pilsētvides radīšanai («Energy&Publice Realm») un aeronautikai un risinājumiem gaisa telpā «Urban Air Mobility», iespējams pieteikties līdz 1. maijam.

Lai piedalītos akcelerācijas programmās, jaunuzņēmumu komandām jābūt izveidotam skaidram, mērogojamam biznesa modelim un produktiem vai pakalpojumiem, vēlams, 4. līdz 7. tehnoloģiju gatavības līmenī. Izvēlētie dalībnieki darbu akcelerācijas programmā uzsāks šī gada jūlijā.

Inovāciju kopiena «EIT Urban Mobility» iestājas par viedu, ekoloģisku un integrētu transportu. Tās kontaktpunktu Latvijā — «EIT RIS Urban Mobility Hub Latvia» — veido vadošais partneris VEFRESH sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas domi un SIA «Latvijas Mobilais Telefons».

Aicina pieteikties «EIT Urban Mobility» akcelerācijas programmām un saņemt līdz 30 tūkstošiem eiro lielu atbalstu

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. aprīlis, 2022 plkst. 15:00