Aicina pieteikt pretendentus Valdena piemiņas medaļai

17. jūnijs, 2019
Paula Valdena piemiņas medaļu pasniedz starptautiski atzītiem ķīmijas, ķīmijas tehnoloģijas, materiālzinātnes un dabas un inženierzinātņu vēstures zinātniekiem, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu Latvijā minētajās jomās. Foto – Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (MLĶF) izsludina konkursu un aicina pieteikt pretendentus izcilā latviešu izcelsmes ķīmiķa Paula Valdena (1863-1957) piemiņas medaļai.

Apbalvojumam var izvirzīt starptautiski atzītus ķīmijas, ķīmijas tehnoloģijas, materiālzinātnes zinātniekus un šo jomu vēstures pētniekus, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu Latvijā minētajās jomās. Izvirzītāji – zinātnes un izglītības  institūcijas, valsts un sabiedriskās organizācijas vai privātās personas.

Piesakot pretendentus, vienā eksemplārā jāiesniedz šādi dokumenti:

• motivēts izvirzītāja ieteikums, parādot pretendenta darba nozīmīgumu;
  • ziņas par pretendentu (Curriculum Vitae), norādot kontaktinformāciju – tālruņa numuru un elektroniskā pasta adresi;
  •  nozīmīgāko publicēto darbu saraksts.

Konkursa pieteikumi jāiesniedz RTU MLĶF dekanātā, Paula Valdena ielā 3, 269. kabinetā, Rīgā, LV-1048. Papildjautājumu gadījumā, lūdzu, zvanīt 67089117, 67089249, 67089220, 29175634.
Pieteikums jāiesniedz 15 darba dienu laikā kopš sludinājuma publicēšanas*.

Apbalvojumu pasniedz reizi divos gados starptautiski atzītiem ķīmijas, ķīmijas tehnoloģijas, materiālzinātnes un dabas un inženierzinātņu vēstures zinātniekiem, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu Latvijā minētajās jomās.

2017. gadā P. Valdena medaļu saņēma MLĶF Polimēru materiālu tehnoloģijas katedras profesors Mārtiņš Kalniņš par starpfāžu robežprocesu pētījumiem daudzkomponentu polimērmateriālos, MLĶF Bioloģiski aktīvo savienojumu ķīmijas tehnoloģiju katedras profesore Ērika Bizdēna par pētījumiem nukleozīdu un heterociklu ķīmijā, kā arī par talantīgu jauniešu piesaistīšanu ķīmijai, MLĶF profesors Valdis Kokars par pētījumiem fotojūtīgu organisko savienojumu ķīmijā un Latvijas Universitātes ķīmijas zinātņu doktors Uldis Alksnis par darbu ciklu Latvijas ķīmijas vēsturē.

* Sludinājums publicēts 2019. gada 17. jūnijā.

Konkursa nolikums

RTU Sabiedrisko attiecību departaments