Aicina piedalīties RTU Starptautiskās zinātniskās konferences sekcijā par Eiropas universitāšu iniciatīvu

2. oktobris
.
.
Foto: Pixabay.com

Piektdien, 16. oktobrī, plkst. 10.00 tiešsaistes platformā Zoom notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 61. starptautiskās zinātniskās konferences Starptautiskās izglītības/Eiropas Universitāšu iniciatīvas sekcija. To rīko RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departaments (SSĀSD), aicinot pasākumā piedalīties interesentus, kuri vēlas uzzināt par RTU un vēl septiņu Eiropas universitāšu iniciatīvu izveidot vienotu Eiropas Tehnoloģijas universitāti (EUt+). 

Eiropas Universitāšu iniciatīvas pamatā ir vēlme stiprināt Eiropas Savienības (ES) augstskolas, jo, Lielbritānijai izstājoties no ES, pasaules spēcīgāko universitāšu piecdesmitnieku ir pametusi lielākā daļa ES universitāšu.

Lai to paveiktu, RTU kopā ar Truā Tehnoloģiju universitāti no Francijas, Dublinas Tehnoloģisko universitāti no Īrijas, Sofijas Tehnisko universitāti no Bulgārijas, Kipras Tehnoloģiju universitāti, Darmštates Lietišķo zinātņu universitāti no Vācijas, Kluža-Napokas Tehnisko universitāti no Rumānijas un Kartahenas Politehnisko universitāti no Spānijas ir apņēmušās trīs gadu laikā apņēmušās izstrādāt vienotas universitātes – EUt+ – modeli. Projekta īstenošanai Eiropas Komisija (EK) ir atvēlējusi 6,25 miljonus eiro. 

Konferences sekcijā par Eiropas Universitāšu iniciatīvu, EUt+, kā arī par starptautiskās izglītības aktualitātēm un nākotnes perspektīvām diskutēs pārstāvji no RTU un citām EUt+ konsorcijā iesaistītajām augstskolām. Dalība konferencē ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.  

Konferences sekcijas programma

Konferences sekciju «Starptautiskā izglītība/Eiropas Universitāšu iniciatīva» vadīs RTU Starptautisko projektu nodaļas vadītājs Kārlis Valtiņš. Ja rodas papildjautājumi, lūgums sazināties, rakstot e-pastu , " target="_blank"> vai zvanot 67089185.

Vairāk informācijas par RTU 61. starptautisko zinātnisko konferenci var atrast konferences mājaslapā.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. oktobris plkst. 13:39

Līdzīgi raksti

Jaunumi

_