Aicina nominēt kandidātus konkursam «RTU Gada balva valorizācijā» un «RTU Studenta gada balva valorizācijā»

23. augusts, 2022
.
.
.
2021. gadā «RTU Gada balvu valorizācijā» saņēma RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Agris Ņikitenko (centrā). Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Svinot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 160. jubileju, 14. oktobrī tiks pasniegta gadskārtējā «RTU Gada balva valorizācijā» un «RTU Studenta gada balva valorizācijā», novērtējot zinātnieku un studentu ieguldījumu inovatīvu risinājumu un tehnoloģiju attīstībā, popularizēšanā, kā arī aktīvā sadarbībā ar industriju. 

Lai sekmētu praktiski pielietojamu inovāciju attīstību un zinātnieku sadarbību ar industriju, jau vairākus gadus RTU pasniedz «RTU Gada balvu valorizācijā» un «RTU Studenta gada balvu valorizācijā». Konkursā vērtē tehnoloģiju pārneses radītājus – licences līgumus, līgumdarbus, patentus, tehnoloģiju popularizēšanu un uzņēmējdarbības aktivitātes, kas balstītas uz inovatīvu produktu attīstību, piemēram, dalību komercializācijas atbalsta programmās, dalība uzņēmumā utt. 

RTU Zinātņu prorektora dienests aicina līdz 9. septembrim izvirzīt pētnieku un studējošo kandidatūras gadskārtējam konkursam. Uz goda nosaukumu «RTU Gada balvu valorizācijā» var pretendēt ikviens RTU darbinieks, bet uz goda nosaukumu «RTU Studenta gada balvu valorizācijā» – RTU studenti un absolventi (trīs gadu laikā pēc absolvēšanas).

Konkursa uzvarētāji iegūs goda nosaukumus un naudas balvas.  

Pretendentus konkursam var izvirzīt jebkurš RTU darbinieks, aizpildot pieteikuma anketu: 

Pēc pieteikuma saņemšanas konkursa organizatori sazināsies ar pretendentiem un aicinās iesniegt informāciju par ieguldījumu un rezultātiem.  

Konkursa nolikums 

Pieteikumi elektroniski jāiesniedz līdz 9. septembrim, nosūtot e-pastu: . Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vecāko projektu vadītāju Inetu Portnovu.

Pagājušajā gadā «RTU Gada balvu valorizācijā» saņēma RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Agris Ņikitenko. Viņa vadībā tiek attīstītas daudzu robotu sistēmas, kurām ir plašs pielietojums, piemēram, telpu dezinfekcijā. Savukārt «RTU Gada studenta balvu valorizācijā» ieguva Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktoratūras studente Kristīne Irtiševa. Viņa, izmantojot Latvijas purva bagātību kūdru, ir izstrādājusi inovatīvu tehnoloģiju augsnes bagātināšanai un, komercializējot jauno tehnoloģiju, nodibinājusi savu jaunuzņēmumu «Humico». 

RTU ir pirmā Latvijas teritorijā izveidotā augstskola, kas dibināta 1862. gada 14. oktobrī. Šogad ar plašu programmu tiek atzīmēta universitātes 160. jubileja. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. augusts, 2022 plkst. 16:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi