Aicina nenokavēt pieteikšanos bezmaksas BIM apmācībām

12. maijs, 2022
.
.
Foto: pixabay.com

Maija beigās un jūnijā notiks vairāki bezmaksas Būves informācijas modelēšana (BIM) kursi, kuriem iespējams pieteikties klātienes un attālināto nodarbību grupās. 

Bezmaksas apmācībās būvniecības nozarē strādājoši BIM speciālisti un pasniedzēji dalās ar uzkrātajām zināšanām par digitālo tehnoloģiju ieviešanu dažādos būvniecības procesos. Apmācības ir aktuālas ikvienam būvniekam, būvniecības projekta vai uzņēmuma vadītājam, būvniecības darbu pasūtītājam un namu apsaimniekotājam, jo palīdz paaugstināt mūsdienīgā būvniecības procesā ļoti nepieciešamās digitālās prasmes un kompetences.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības digitalizācijas centrs aicina pieteikties vairākiem BIM  kursiem, kas notiks maija beigās un jūnija sākumā:
•    speciālistiem ar priekšzināšanām projektēšanā paredzēts kurss «BIM koordinēšana» par kvalitātes kontroles principiem BIM projektu īstenošanai gan projektēšanas, gan būvniecības fāzēs, ar praktisku tehniskās koordinēšanas iemaņu apguvi. Apmācību kurss notiks 20. maijā vai 3. jūnijā attālināti, to vadīs Jānis Berķis; 
•    ikvienam ar būvniecības darbiem saistītam speciālistam sava redzesloka paplašināšanai neatkarīgi no BIM pieredzes noderēs kurss «3D tehnoloģiju praktiskais pielietojums BIM modeļa izveidē un būvniecības procesu kontrolē». Rudenī plānots šo kursu turpinājums. Tāpēc īpaši aicināti tie, kuri iecerējuši rudenī iegūt vai stiprināt zināšanas BIM tehnoloģiju lietojumā. Apmācību kurss notiks 26. maijā klātienē RTU. To vadīs Māris Kaļinka;
•    speciālistiem ar pieredzi būvniecības vai būvdarbu vadībā paredzēts kurss «BIM būvniecības procesa plānošanā un uzraudzībā» par BIM izmantošanu nepieciešamo resursu plānošanā un procesa nodrošināšanā. Apmācības notiks 27. maijā klātienē, ar visām nepieciešamajām autorprogrammām aprīkotajā RTU datorklasē Āzenes ielā 12, vai 28. maijā attālināti. Apmācības vadīs Dārta Ļaudaka;
•    projektu un citu būvniecības procesu vadītājiem, būvprojektu pasūtītājiem, uzņēmumu līderiem paredzēts kurss «BIM  praktiskā ieviešana uzņēmumā un labākā prakse» par nepieciešamo resursu apzināšanu BIM ieviešanai un pārmaiņu vadību. Apmācību kurss notiks 6. jūnijā attālināti, to vadīs Arturs Neiburgs.  

Plašāka informācija par kursu saturu un reģistrēšanās dalībai, aizpildot pieteikuma anketas mājas lapā.

BIM apmācības nodrošina RTU Būvniecības digitalizācijas centrs. RTU tās rīko jau vairākus gadus, nodrošinot iespēju būvniecības nozarē strādājošiem bez maksas iegūt un pilnveidot kompetences darbam BIM vidē, kas ļoti drīzā nākotnē būs obligātas. Pēc katra kursa apguves dalībnieki saņem elektronisku apliecinājumu, kas ir derīgs būvspeciālistu sertifikācijas profesionālās pilnveides kredītpunktu iegūšanai. 

Apmācības tiek īstenotas SIA «Latvijas standarts» iepirkumā «Projekts «Apmācību programmas izstrāde un īstenošana BIM praktiskai pielietošanai projektēšanas un būvdarbu procesu ietvaros», ID nr. LVS 2022/1».

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. maijs, 2022 plkst. 17:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi