Aicina izzināt zemes novērošanas iespējas un lomu klimata pārmaiņu mazināšanā

18. oktobris, 2021
.
.
.
Foto: pixabay.com

26. oktobrī tiešsaistē notiks starptautisks pasākums, kurā interesentiem būs iespēja iegūt plašu informāciju par satelītu datu izmantošanu un pielietošanu ar klimata pārmaiņām saistītu problēmu risināšanā. 

Reģistrēties pasākumam «EIT Climate-KIC Spark! Pieredze – Zemes novērošana un ģeogrāfiskā informācija: būtisks instruments klimata pārmaiņu uzraudzībai un risināšanai». 

Plūdi, karstums, kaitēkļi un slimības, kas apdraud dažādu kultūru stādījumus. Klimata pārmaiņas ietekmē iztiku, veselību, ekonomiku, bioloģisko daudzveidību utt. Zemes novērošanai un satelītu datiem ir būtiska loma, lai nodrošinātu tiešu informāciju un prognozes, piemēram, mežsaimniecībai, lauksaimniecībai, pilsētplānošanai.

Šo pasākumu organizē Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopiena «EIT Climate-KIC» sadarbībā ar projektu «EO4GEO». «EO4GEO» ir Erasmus + projekts, kura mērķis ir pārvarēt plaisu starp prasmju piedāvājumu un pieprasījumu Zemes novērošanas un ģeogrāfiskās informācijas nozarē, cita starpā nodrošinot apmācību materiālus un apmācības pasākumus jaunajiem augstskolu absolventiem un nozares profesionāļiem. 

Pasākuma laikā eksperti no institucionālā, akadēmiskā un privātā sektora sniegs dalībniekiem noderīgas zināšanas par nozari un galvenajām notiekošajām iniciatīvām. Viņi arī iepazīstinās ar savu darbību un labo praksi, kad klimata pārmaiņu novēršanai izmanto Zemes novērošanu un ģeogrāfisko informāciju. 

Pasākums notiks angļu valodā. 

RTU ir «EIT Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada. 

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. oktobris, 2021 plkst. 11:40

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi