Agris Ņikitenko: Robotikas entuziastiem šobrīd ir neierobežotas iespējas

4. decembris, 2018
.
.
Ekrānuzņēmums youtube.com/ IV Pasaules latviešu zinātnieku kongress

Pieejami dažādi robotikas komplekti, neskaitāmi pamācību video youtube.com, blogeri, interešu pulciņi, tādēļ robotikas entuziastu iespējas mūsdienās ir ļoti plašas, sarunā, kas veltīta paša darbībai robotikā un robotikas kustībai Latvijā, Latvijas Radio raidījumā «Zināmais nezināmajā» atzīst Rīgas Tehniskas universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Agris Ņikitenko. 

Viņš pauž gandarījumu, ka robotikas kustība Latvijā ir vērtējama kā ļoti aktīva, un tas notiek gan pateicoties plašajām mūsdienu iespējām, gan arī profesionālo organizāciju, piemēram, LETERA (Latvijas Elektronikas un elektronikas rūpniecības asociācija), gan arī pašvaldību atbalstam.

A. Ņikitenko izstrādāja pirmo robotu Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas, un, turpinot aktīvi darboties šajā jomā, izstrādājis barības piestūmējam lopu barošanā, kā arī citus unikālus risinājumus.

Profesors arī skaidro, kādus uzdevumus un kāpēc robotam vēl nav pa spēkam paveikt un kādās jomās robotika būtu jāattīsta. Kā vienu no tām viņš piemin robotus asistentus, kuri palīdzētu vecākiem cilvēkiem ikdienas gaitās. Savukārt nelietderīgi būtu strādāt pie robota izveidošanas, kurš cilvēka vietā ikdienā iepirktos, jo lēmumu pieņemšanā ir iesaistīti pārāk daudz faktori, līdz ar to šāda risinājuma izstrādāšana būs pārlieku dārga. 

2018. gada 3. decembra raidījumu «Zināmais nezināmajā» var noklausīties Latvijas Radio mājaslapā.
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. decembris, 2018 plkst. 14:48

Līdzīgi raksti

Ziņas

_