Absolventu cepuru salūts Lielajā izlaidumā un vērienīgs koncerts noslēdz RTU 160. jubilejas svinības

2. jūlijs, 2022
.
.
.
RTU 160. jubilejas svinības norisinājās kopā ar tradicionālo Lielo izlaidumu, radot neatkārtojumu kopības sajūtu RTU plašajai saimei un svinību viesiem. Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

«Esmu lepna, ka Latvijā ir tik spēcīga inženierzinātņu un dabaszinātņu universitāte,» – ar šādiem vārdiem izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece 1. jūlijā sveica Rīgas Tehnisko universitāti 160. dzimšanas dienā. Jubilejas svinību diena bija piepildīta notikumiem, emocijām un laba vēlējumiem gan rektora pieņemšanā RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, gan Lielajā izlaidumā un inženierzinātņu festivālā, kas RTU jubilejas svinības noslēdza Mežaparka Lielajā estrādē. 

RTU – Latvijas tehniskās inteliģences šūpulis

«Tieši šajā augstskolā uzauga latviešu tehniskā inteliģence – mācīti latviešu inženieri, tautsaimnieki, agronomi, mežkopji, finansisti. Ja tādu nebūtu, 1918. gadā proklamētā neatkarīgā Latvija nevarētu veidoties kā eiropeiska valsts,» uzrunājot RTU saimi un viesus Mežaparkā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Viņa sveica RTU un rektoru Leonīdu Ribicki, dāvinot simbolisku piemiņas zīmi, kas apliecina Latvijas cilvēku darbu tēvzemei un brīvībai, – statuetē atveidotu Brīvības pieminekli. 

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra gan RTU sniegtās izglītības kvalitāti, gan izcilību zinātnē, gan arī universitātes ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā, kas 2020. gadā bija 844 miljoni eiro. Tomēr viņa arī pauda bažas par inženierzinātņu un dabaszinātņu speciālistu trūkumu Latvijā un akcentēja, ka šis izaicinājums augstskolai nebūtu jārisina vienai pašai: «Vairāk labu industrijas nozaru speciālistu – tādam jābūt arī valsts ekonomiskās politikas un izglītības politikas mērķim. Kopīgi pūliņi jāvelta tam, lai tehniskajā augstskolā studēt gribētāju skaits ievērojami pieaugtu.»

Magnēts, kas pievelk studentus, zinātniekus, uzņēmējus 

RTU stratēģijas vadmotīvs ir universitātes darbības proaktīva sasaiste ar valsts tautsaimniecības vajadzībām, orientācija uz augstu kvalitāti un efektivitāti, savukārt darbības pamats ir zinātne, inovācijās un sadarbībā ar industriju veidots studiju process, kas nodrošina Latvijas tautsaimniecībai nepieciešamo speciālistu sagatavošanu, tā kalpojot par pamatu Latvijas ilgtspējīgai attīstībai.

«RTU ekosistēma veicina konkurētspējīgu un resursu ziņā efektīvu dažādu nozaru jomu speciālistu sagatavošanu, kā arī inovācijas, kas veicina industrijas panākumus, tā funkcionē kā magnēts, kas pievelk talantīgus studentus, akadēmisko personālu un uzņēmējus. RTU piedāvātie risinājumi nodrošinās ne tikai valsts ilgtermiņa attīstību, bet gan Latvijas ekonomisko izrāvienu,» uzrunājot viesus RTU rektora pieņemšanā Ķīpsalā sacīja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Viņa valdības vārdā pasniedza Latvijas Ministru kabineta Atzinības rakstus RTU rektoram Leonīdam Ribickim un RTU par nozīmīgu ieguldījumu RTU ietekmes kāpināšanā tautsaimniecības attīstībā. 

RTU rektors: Paldies par spožām idejām un drosmi tās īstenot! 

Uzrunājot svinību viesus Mežaparkā, RTU rektors Leonīds Ribickis atgādnāja RTU absolventu plašo specializāciju – viņi veido Rīgas un Latvijas arhitektūru, piedalās ceļu, tiltu un ūdensvadu izbūvē dažādās vietās pasaulē, rada jaunus materiālus, ierīces un tehnoloģijas ķīmijā, farmācijā, metālapstrādē, elektronikā, enerģētikā, informācijas tehnoloģijā, mašīnbūvē un transporta nozarēs, bez kurām nav iedomājama mūsu ikdiena.

Arī 1. jūlijā Mežaparkā, Lielajā izlaidumā, kas tika svinēts kopā ar RTU 160. dzimšanas dienu, diplomus saņēma aptuveni 2000 RTU visu trīs līmeņu – bakalaura, maģistra un doktora – grāda ieguvēji. 

Lielais izlaidums RTU dzīvē ir kļuvis par tradīciju, kad vienkopus pulcējas un augstāko izglītību apliecinošos diplomus saņem visu deviņu RTU fakultāšu konkrētā akadēmiskā gada absolventi. Tā ir vārdiem neizsakāma kopības sajūta, kas svinību brīdī saista visu plašo RTU saimi. 

«Šovakar jūsu vidū redzu RTU studentus un absolventus, Inženierzinātņu vidusskolas skolēnus un absolventus, daudzus aizrautīgus un neatlaidīgus zinātniekus, mācībspēkus un kolēģus, kuri savu darbu dara, neskaitot stundas, un ar patiesu misijas apziņu. Te ir daudz RTU viesu, sadarbības partneru un draugu, kuri iedvesmo, atbalsta un palīdz universitātei augt un attīstīties,» sacīja rektors. 

Viņš akcentēja, ka, tikai pateicoties visu kopējam ieguldījumam, RTU ir viena no vadošajām inženierzinātņu universitātēm Baltijā un var pamatoti lepoties ar lielisku sniegumu starptautiskajā mērogā: «Paldies katram no jums, kurš savu darbu RTU veic no sirds! Paldies jums par spožām idejām! Paldies par entuziasmu un drosmi tās īstenot!». 

Inženierzinātņu festivāls «Svētki zinātnei – RTU 160»

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. jūlijs, 2022 plkst. 13:11

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi