28. martā notiks pašbūvētu robotu ātruma un veiklības sacensības

23. marts, 2023

28. martā plkst.18 RTU Zinātnes un inovāciju centra (ZIC) zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā, notiks robotu sacensības. Tajās RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas nodarbību cikla «No pamatiem līdz robotiem» absolventi izrādīs savu veikumu.

Lai veicinātu RTU darbinieku prasmju attīstību, RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika un elektronikas inženieris Raivis Deksnis februārī uzsāka nodarbību ciklu «No pamatiem līdz robotiem». Divu mēnešu laikā arī tie dalībnieki, kuriem nebija tikpat kā nekādu priekšzināšanu, ir spējuši teorētiski un praktiski apgūt elektronikas pamatus un zināšanas tiktāl, lai nākotnē būtu spējīgi patstāvīgi ieviest vienkāršu elektroniku savos projektos. Kursa noslēgumā 28. martā absolventi atrādīs pašu izveidotos radiovadāmos robotus un piedalīsies sacensībās, lai pārbaudītu to funkcionalitāti.

«RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas galvenā vīzija ir, lai katrs RTU students iesaistās mūsu programmās un aktivitātēs, kas saistītas ar inovatora spēju un kompetenču attīstību,» stāsta Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone. «Šī pasākuma veiksmes atslēga ir Raivis, kurš ar iedvesmu par robotiku vēlējās dalīties ar citiem, tāpēc Dizaina fabrika izveidoja šādu platformu, kur tas varētu norisināties. Un kur vēl labāk sacensties, ja ne īstenās robotu sacensībās,» viņa skaidro un ieskicē arī nākotnes plānus: «Tās vēlamies padarīt par ikgadēju tradīciju.»

Nodarbību cikla vadītāju Raivi Deksni visvairāk pārsteidzis tas, cik lielu atsaucību un interesi par apgūstamo materiālu izrādījuši dalībnieki. «Esmu gandarīts, ka patiešām izdevās iemācīt iecerēto un ka dalībnieki, sākotnēji varbūt tādi atturīgāki, uz beigām aktīvi uzdeva jautājumus un ar lielu entuziasmu metās uzdevumu pildīšanā,» tā R. Deksnis.

RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika ir platforma studentiem, kuras mērķis ir veicināt inovatīvu ideju izstrādi, savstarpējo sadarbību, profesionālo kontaktu dibināšanu ar industrijas pārstāvjiem un celt uzņēmējdarbības kompetences. Dizaina fabrikā atrodas «theLAB» – atvērta tipa darbnīca, kurā ir iespējams materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Tāpat Dizaina fabrika īsteno projektu «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005), visa līmeņa studentiem piedāvājot iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātniski ietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Plašāka informācija par aktivitātēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

23. marts, 2023 plkst. 11:29