16. oktobrī tiks dots starts «Demola Latvia» jaunajai sezonai

14. oktobris, 2019

16. oktobrī tiks atklāta inovāciju platformas «Demola Latvia» jaunā sezona; astoņu uzņēmumu definētām problēmsituācijām nākotnes tendencēs atbilstošus risinājumus meklēs 40 studenti.

«Demola Latvia» jaunās sezonas atklāšanas pasākums notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, plkst. 15.00.

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm, kas dod iespēju studentiem strādāt uz rezultātu orientētā reālā biznesa vidē, bet uzņēmumiem – bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, kuras ikdienā traucē ģenerēt nepieciešamība visu uzmanību veltīt akūtajiem procesiem. Uzņēmumi, piedaloties programmā, var iegūt inovatīvus un nākotnes tendencēm atbilstošus risinājumus, informāciju par klientu vēlmēm un vajadzībām, kā arī veidiem, kā piesaistīt un noturēt darbiniekus. Dalība «Demolā» uzņēmumiem arī palīdz veidot modernas un inovatīvas kompānijas tēlu.

No šā gada «Demola Latvia» tiek īstenota jaunā kvalitātē. Tā ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem», kas vērsts uz studentu inovatīvās domāšanas un uzņēmējspēju attīstību. «Demola Latvia» RTU īstenos sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU).

Programmā problēmsituācijas definējuši astoņi pazīstami uzņēmumi – «T2T» (iepriekš pazīstams ar nosaukumu «Lattelecom Technology»), «Aldaris», «CatchBox», «Ette Tete», «PEPI REP», «Latvijas Pasts», «Vizulo» un «Cyberme».

Šogad uzņēmumiem piedāvā problēmsituācijas, kas sasaucas ar galveno tendenci – «gudrāki» produkti un pakalpojumi, kas apvieno jaunās tehnoloģijas un ekoloģiskāku pieeju ērtākai, efektīvākai, konkurētspējīgākai, ilgtspējīgākai un videi nekaitīgākai lietošanai. Tās risinās 40 studentu, kuri apvienojušies piecās starpdicsiplinārās un starptautiskās komandās. Dalībai «Demola Latvia» 2019. gada rudens sezonā gan pieteicās ievērojami lielāks studentu skaits – 195 studenti no 14 augstskolām.

Programma ilgs trīs mēnešus – no oktobra līdz decembrim –, kuru laikā komandas izstrādās inovatīvus risinājumus uzņēmumu definētām problēmsituācijām. Komandām tiks nodrošinātas lekcijas un praktiskās nodarbības, dažādu nozaru ekspertu, mentoru un komandas koordinatoru atbalsts, kā arī infrastruktūra risinājumu izstrādei. Ja studentu idejas un izstrādātais risinājums uzņēmumam būs noderīgs, tas tiks licencēts, komandai saņemot atlīdzību. «Demola Latvia» dalībnieki var saņemt arī 200 līdz 228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. Programmas darba valoda ir angļu.

Uzņēmumi jau tagad var pieteikties dalībai programmas 2020. gada pavasara sezonai, kas sāksies nākamā gada februārī. Papildu informācija http://bit.ly/whatisdemolalatvia. Uzņēmumi aicināti sazināties ar programmas koordinatori Līgu Jupatovu – .

Interesenti, kuri vēlas apmeklēt «Demola Latvia» atklāšanas pasākumu, lūdzu, informējiet L. Jupatovu.

Vairāk par to, ko studentiem un uzņēmumiem piedāvā «Demola Latvia», var uzzināt Latvijas Radio 1 raidījuma «Zināmais nezināmajā» sižetā

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

14. oktobris, 2019 plkst. 13:51