Zinātnieki un uzņēmumi RTU spriedīs, kā sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru attīstīt biotehnoloģijas kosmosa un civilajai industrijai

5. aprīlis, 2023, 9:00 - 17:00
RTU Zinātnes un inovāciju centrs, Ķīpsalas iela 6A, 2. stāvs, telpa «The Moon»
.
.
.
Foto: pixabay.com

5. aprīlī plkst. 9.00–17.00 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks seminārs «Biotehnoloģijas kosmosa un civilajai industrijai», kurā interesenti tiks iepazīstināti ar Eiropas kosmosa aģentūras (EKA) iniciatīvu mikrobioloģiskos procesos balstītas dzīvības uzturēšanas sistēmas attīstīšanai, bet Latvijas zinātnieki un uzņēmumi dalīsies pieredzē, izstrādājot un komercializējot biotehnoloģiju inovācijas.

Semināru rīko RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorija. Tas notiks RTU Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon».

Lai paplašinātu Latvijas uzņēmumu un zinātnisko institūciju iesaisti EKA aktivitātēs, RTU veido sadarbību ar aģentūras īstenoto iniciatīvu MELiSSA (Micro-Ecological Life Support System Alternative) lietišķo biotehnoloģiju nozarē. 

Semināra «Biotehnoloģijas kosmosa un civilajai industrijai» mērķis ir veicināt Latvijā radīto biotehnoloģijās balstīto inovāciju attīstību un komercializāciju izmantošanai kosmosa industrijā un civilām vajadzībām. Tajā interesentiem būs iespēja iepazīties ar līdzšinējo Latvijas iesaisti EKA, MELiSSA projekta mērķiem un nākotnes vīziju. Zinātnieki iepazīstinās ar sasniegumiem vides biotehnoloģijās, pārtikas tehnoloģiju inovācijās, ūdens piesārņojuma kontrolē, bioresursu atgūšanā un pielietojamo biotehnoloģiju komercializācijā, savukārt Latvijas jaunuzņēmumi dalīsies pieredzē par ceļu uz zinātnes komercializāciju. Seminārā būs iespēja arī izzināt izglītības projektu īstenošanu kosmosa un biotehnoloģiju jomās, iesaistot skolēnus un studentus. 

Semināra otrajā daļā notiks ideju darbnīca, lai veicinātu dalībnieku sadarbību ar mērķi veidot kopīgus projektus, pieteikumus un citas iniciatīvas, kas sasaucas ar MELiSSA projektu.

Semināra darba valoda – angļu.

Programma. 

Pieteikties dalībai seminārā.

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. marts, 2023 plkst. 12:30

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

Promocijas darbu aizstāvēs Ģirts Staņa

19. jūnijs, 10:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 212. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Roberts Lazdiņš

20. jūnijs, 10:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 306. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Kārlis Gičevskis

20. jūnijs, 11:30
Rīga, Āzenes iela 12/1, 306. auditorija