Tiešsaistes meistarklase par Power Query&Power BI

11. februāris, 2021, 17:30

2021. gada 11. februārī plkst. 17:30 aicinām piedalīties tiešsaistes meistarklasē par Power Query & Power BI tematiem. Semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar Power Query & Power BI pamatiem un iespējām apgūt minētās iemaņas padziļinātos kursos.

Meistarklases cena:
RTU Absolventu asoc.biedriem – bez maksas,
Citiem interesentiem – 5 eur.

Reģistrācija: atzīmējoties pie RTUconnect.net pasākuma, ka apmeklēsi meistarklasi.

Par kursiem:
Abi kursi ir domāti pieredzējušiem Excel lietotājiem, kuri meklē iespēju paplašināt Excel sniegtās iespējas. Šādu cilvēku darbs ir saistīts ar vairāku avotu konsolidāciju un vienotās atskaites izveidošanu. Pie tam šādām atskaitēm ir cikliskais raksturs – tās ir atkārtoti jāveido katru nākamo periodu.

Power Query – relatīvi vienkārša tēma, kas neprasa kardināli jauno zināšanu apguvi. Darbs notiek Excel vidē, kas padara procesu labāk izprotamu. Ir iespējams sagatavot kursu, kura laikā tiks apskatītas gandrīz visas PQ iespējas ~ 12 astronomiskās stundas.

Iegūtās zināšanas var būt uzreiz pielietotas savā darba vietā, bez īpašas saskaņošanas ar vadību vai IT.

Power BI – konceptuāli savādāks rīks nekā Excel. Prasa ne tikai jauno pieeju izstrādē, bet arī centralizētu saskaņošanu ar uzņēmuma vadību. Rīka spēks ir tā integrācija mākonī, kas atvieglo atskaišu patērēšanu. Viena kursa laikā nav iespējams dot pietiekami dziļas zināšanas, tikai iepazīt. Ir nepieciešami vismaz 3 kursi – Power Query 8–12 stundas , DAX 8–12 stundas, vizualizācija 6–8 stundas.

Power BI kurss varētu būt mērķēts uz divu veidu auditoriju:
«parastais» darbinieks, kuram darbā tiek izmantots Power BI, bet to veido IT daļa. Darbinieks grib labāk iepazīt rīku, lai nebūtu atkarīgs no IT iegribām;
«neparastais» darbinieks, kuram darbā netiek izmantots Power BI. Grib būt par pionieri savā uzņēmumā un ar piemēru ievest Power BI rīku.

Par lektoru:
Semināru vadīs RTU IEVF lektors Leonards Budņiks. Universitātē Leonards vairākus gadus strādā ar studentiem, pasniedz ar datu apstrādi un vizuālizāciju saistītos kursus. Brīvā laikā konsultē un vada apmācības Latvijas uzņēmumos. Viņš ir pārliecināts, ka dati ir ceļš uz efektīvāku un vienkāršāku dzīvi. Spēt izgūt datus no katra procesa, spēt apkopot vairākus procesus un gūt atziņas par acīm neredzamo ir 21. gs. must-have iemaņa jebkuram darbiniekam.

Pasākumu kalendārs

2. februāris, 2021 plkst. 15:34