«RTU Liepāja» Muzeju naktī aicina akadēmijas pagrabos ieraudzīt neredzamo

18. maijs, 19:00
Liepāja, Lielā iela 14
.
.
.

Vēlies izveidot sietspiedes apdruku vai papīra origami, izbaudīt muzikālu ceļojumu vēsturē vai uzzināt, kāda būtu nākotne, ja nebūtu bišu?

Tas viss būs iespējams Muzeju naktī, sestdien, 18. maijā, plkst. 19.00–23.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Liepājas akadēmijā («RTU Liepāja»), Lielajā ielā 14, kur notiks pasākums «Pagraba nakts – padarīt neredzamo redzamu».

Kopīgā 2024. gada Muzeju nakts devīze ir «Izzināt un iegūt, pētīt un saprast». «RTU Liepājas» telpās Muzeju nakts pasākumā apmeklētāji varēs piedalīties radošajās darbnīcās un iepazīt augstskolas vērtības.  «Lai apmeklētājiem vieglāk orientēties mūsu gaiteņos, rosinājām pasākuma dalībniekiem «apspēlēt» piedāvāto devīzi «Izzināt un iegūt, pētīt un saprast», kas varētu būt mūsu atslēgvārdi,» stāsta «RTU Liepājas» Muzeju nakts pasākuma rīkotāja Lelde Cinovska. 

Caur dažādām aktivitātēm un darbnīcām apmeklētājiem būs iespēja iepazīt RTU Liepājas akadēmijas noslēpumus, skatoties, klausoties vai līdzdarbojoties. Sietspiedes drukas darbnīca piedāvās līdzņemta krekla vai somas apdruku, bet foto darbnīcā būs iespēja iemūžināt sevi vēsturē.  Objekts «Pareizi – nepareizās dziesmas» piedāvās Jura un Matīsa Pavītolu muzikālo redzējumu kā ceļojumu caur vēsturi. Origami darbnīca aicinās pārvērst katru papīra loksni par māksliniecisku brīnumu, bet instalācija «Plastiskā daba» atspoguļos Visumu kā mākslas darbu, kurā radīt un atklāt dziļākos dabas noslēpumus, un apmeklētājiem būs iespēja tajos ielūkoties.

Savukārt skaņas instalācijā «Skaņas evolūcija» būs apspēlēta skaņas paaudžu maiņa, no dabas skaņu ierakstiem atvasinot abstraktas  skaņas, akordus un tembrus, ievērojot virzību no dabīgā uz dabisko – no dabas uz dabai  līdzīgo – no realitātes uz imitāciju. Kur augi aug ūdenī nevis zemē un kāda būtu nākotne, ja nebūtu bišu, varēs noskaidrot instalācijā «Akvaponika un mākslīgā intelekta attēli».

«RTU Liepājas» telpās Muzeju nakts pasākums notiks jau septīto gadu, savā daudzveidībā ļaujot tā apmeklētājiem iepazīt augstskolas vērtības, piedalīties radošajās darbnīcās un izbaudīt to, ko var piedāvāt «RTU Liepāja».

«RTU Liepājas» Muzeju nakts programma

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. maijs plkst. 17:50

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

Promocijas darbu aizstāvēs Ģirts Staņa

19. jūnijs, 10:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 212. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Roberts Lazdiņš

20. jūnijs, 10:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 306. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Kārlis Gičevskis

20. jūnijs, 11:30
Rīga, Āzenes iela 12/1, 306. auditorija