Projekta «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» svinīgā atklāšana

16. maijs, 2023, 13:00
RTU Zinātnes un inovāciju centra zāle «Moon», Ķīpsalas iela 6A
.
.
.

Sabiedrības digitālo prasmju pilnveide ir vitāli svarīga Latvijas tautsaimniecības transformācijai. Kā to panākt, tiks atklāts projekta «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» svinīgajā atklāšanā 16. maijā plkst. 13.00. Pasākums notiks Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, un tiešraidē RTU Facebook lapā. 

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Universitāte (LU) īsteno vērienīgu Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcijas un valsts budžeta finansētu projektu «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» (projekta Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003), kurā tiks izstrādāti jauni studiju moduļi un tos veidojoši kursi, ļaujot universitātēm sagatavot profesionāļus, kuri modernākās tehnoloģijas izmantos teju jebkurā tautsaimniecības jomā – no dzelzceļa inženierijas, siltumenerģētikas un uzņēmējdarbības loģistikas līdz veselības aprūpei un klimata modelēšanai. Pirmie studenti un nozaru profesionāļi jau nākamajā gadā sāks apgūt darba tirgū vitāli nepieciešamās augsta līmeņa digitālās prasmes.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalīsies Latvijas lielāko universitāšu vadītāji – RTU rektors Tālis Juhna, LU rektors Indriķis Muižnieks, RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa –, kā arī mācībspēki, kuri sākuši izstrādāt jaunos studiju moduļus. Plānots, ka pasākumā piedalīsies arī Izglītības un zinātnes ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji, apliecinot šī projekta nozīmību Latvijas sabiedrības un tautsaimniecības attīstībā. Savukārt darba tirgus vajadzību pēc profesionāļiem ar augsta līmeņa digitālām prasmēm iezīmēs industrijas pārstāvji, tai skaitā valodu tehnoloģiju uzņēmuma «Tilde» pētniecības un izstrādes direktors Raivis Skadiņš. 

Pasākumā būs iespējams arī uzzināt, kādas digitālās prasmes pieprasa 21. gadsimta darba tirgus un kā top jaunie studiju moduļi, un izmēģināt, kādas iespējas paver virtuālās realitātes un digitālo dvīņu tehnoloģijas. 


 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. maijs, 2023 plkst. 15:07

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

Promocijas darbu aizstāvēs Toms Kreicbergs

26. jūnijs, 10:00
Rīga, Kalnciema iela 6, 209. auditorija

Atklātā lekcija «Kas ir digitālais dvīnis?»

2. jūlijs, 11:00
Rīga, Ķīpsalas iela 6A