RTU Dizaina fabrikas atklāšana

13. oktobris, 2016, 18:00 - 19:00
Ķīpsalas iela 6
.
.
.
Fizikas skolotāji viesojas Dizaina fabrikā 2016. gada 8. oktobrī

Atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 154. jubileju, ceturtdien, 13. oktobrī, plkst. 18 RTU Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6, notiks RTU Dizaina fabrikas (DF) atklāšana, kurā piedalīsies Ālto Universitātes Somijā profesors un dizaina fabrikas koncepta autors Kalevs Ekmans (Kalevi Ekman), izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis. DF atklāšanu plkst. 17 ievadīs K. Ekmana atklātā vieslekcija «Passion-based learning».

DF ir vieta, kur zinātnieku un studentu radošās idejas, pateicoties tehnoloģiskajām iespējām, pārtop prototipos, kas vēlāk kļūst par produktiem un sadarbībā ar uzņēmējiem nonāk tirgū. DF ir iespaidīgs tehnoloģiskais aprīkojums, tostarp četri dažādu izmēru 3D printeri un citas vērtīgas ierīces – lāzergriešanas, gravēšanas, lielformāta drukas, kā arī elektronikas darbnīca. DF dažādu RTU fakultāšu studenti un mācībspēki strādā kopīgi, prototipu izveidē integrējot daudzpusīgas zināšanas. 

DF darbojas trīs virzienos. Pirmais – sniedz atbalstu studentiem ar tehnoloģijām, kas pieejamas DF, otrs – strādā ar studentu grupām, kas kopīgi realizē kādu ideju, piemēram, izstrādā projektu, kam nepieciešama tehniska palīdzība. Trešais – sadarbojas ar zinātniekiem zinātnisko ideju un starptautisko projektu praktiskā īstenošanā. DF ir iekļauta globālajā dizaina fabriku tīklā, kurā ir desmit DF kādā no pasaules spēcīgākajām augstskolām. 

DF speciālisti jau ir iesaistījusies dažādos projektos. Piemēram, radījuši unikālu hokeja trenažieri, kas seko līdzi spēlētājiem, padod viņiem ripas un veic ierakstus, kas palīdz analizēt hokejistu izaugsmi. Sadarbībā ar dizaina studiju «H2E» izveidojuši Rīgas motormuzeja bērnu stūrīti, kā arī Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam izgatavojuši 3D prototipu 5000 gadu vecajam Sārnates koka elkam, kurš laika gaitā sācis sabrukt no iekšpuses. 

RTU 154. jubilejas pasākumu laikā 14. oktobrī plkst. 17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks arī Pasaules Kultūras padomes (WCC) balvu pasniegšanas ceremonija. Tajā K. Ekmans saņems Pasaules izglītības balvu (2016 José Vasconcelos World Award of Education) par tālredzīgo un iedvesmojošo dizaina fabrikas koncepciju kā svarīgu mācību un izglītības platformu.

WCC apbalvošanas ceremoniju varēs skatīties arī tiešraidē

Papildu informācija un pasākumu programma atrodama mājaslapā
 

 

 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

Publikācijas datums

8. septembris, 2016 plkst. 14:35

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

Promocijas darbu aizstāvēs Ģirts Staņa

19. jūnijs, 10:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 212. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Roberts Lazdiņš

20. jūnijs, 10:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 306. auditorija

Promocijas darbu aizstāvēs Kārlis Gičevskis

20. jūnijs, 11:30
Rīga, Āzenes iela 12/1, 306. auditorija