Notiek konkurss «Papīra tilti 9»

10. novembris, 16:00
Starptautisko izstāžu centrs BT1 konferenču zāle, Ķīpsalas iela 8
.
.

Vai no 50 papīra lapām var uzbūvēt tiltu? Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studenti saka – var! – un 10. novembrī plkst. 16.00 Starptautisko izstāžu centra BT1 konferenču zālē, Ķīpsalas ielā 8, rīko tradicionālo konkursu «Papīra tilti 9». Pieteikšanās – līdz 7. novembra plkst. 23.59, aizpildot reģistrācijas anketu.

Komandu sastāvā nedrīkst būt vairāk par trim cilvēkiem katrā. Papīra tilti jākonstruē un jābūvē, izmantojot 50 A4 papīra lapas un 2 līmes zīmuļi. Katrai komandai papīra apstrādei tiks piešķirti instrumenti – 30 centimetru lineāls, papīra nazis un zīmulis. Citus palīglīdzekļus izmantot nedrīkstēs. Tilts jākonstruē tā, lai tas spētu noturēt pēc iespējas lielāku slodzi un, to slogojot, tilta izliece pret horizontu nebūtu lielāka par 10 centimetriem. 

Ierašanās pasākumā – plkst. 16.00, konstruēšanai atvēlētas divas stundas – plkst. 16.40–18.40, savukārt tiltu slogošana sāksies plkst. 19.10. Katru gadu studentiem izdodas uzlabot tiltu stiprības rekordus, piemēram, iepriekšējos gados ir uzvarējusi komanda, kas spēja uzbūvēt tiltu, kas izturēja pat 280 kilogramu lielu slodzi.

Konkursa nolikums

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. novembris plkst. 17:20

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Pasākumi