Latvijas Studentu teātra dienas «Zeme»

17. - 18. marts, 2018
Kaļķu iela 1, Rīga

17. martā plkst. 11 RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, notiks 19. Latvijas Studentu teātra dienas «ZEME» atklāšana, pulcējot Latvijas augstskolu teātru un jauniešu teātru studiju dalībniekus, kuriem teātra māksla ir sirdslieta un personīgās attīstības ceļš.

Šā gada festivāla tēma ir «Zeme». Zeme – tēvzeme, mūsu planēta, vieta mūsu sapņiem, dzīvības avots. Interpretācijas iespējas ir plašas, bet Teātra dienu organizaroti uzskata, ka svarīgi ir apzināties «Zemi» kā vērtību un veicināt ikviena atbildību par tās sargāšanu.

No plkst. 11 līdz 18 notiks Teātra dienu dalībnieku iestudējumu un izrāžu fragmentu skate, kuru vērtēs teātra profesionāļu žūrija: režisors, skatuves mākslas pedagogs Pēteris Krilovs, teātra zinātnes doktorantūras studente, interneta žurnāla «Satori» ziņu redaktore Anna Andersone un teātra nozares interneta žurnāla Kroders.lv redaktore Kristiāna Tīlika. Žūrija ne tikai izvēlēsies veiksmīgākos kolektīvu un aktieru sniegumus, ko apbalvot, bet arī dalīsies ar kolektīviem iespaidos par redzēto, kas ļauj kolektīviem gūt vērtīgu pieredzi no dalības festivālā. Par labāko atzītais kolektīvs saņems ceļojošo balvu «Sudraba āksta cepuri».

Skatē piedalīsies RTU studentu teātri  «Spēle» un «Kamertonis», Latvijas Universitātes teātris, Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentu teātris, Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas studentu teātris «Ķerra», Ķekavas novada Jaunatnes iniciatīvu centra teātra studija «Apstāties aizliegts», Rīgas Pantomīma un īpašie viesi Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra režijas kursa studenti.

Plkst. 18.30 plānota laureātu apbalvošana.

Ieeja visos 17. marta Teātra dienas pasākumos ir bez maksas

Kā katru gadu, festivāla otrajā dienā, 18. martā,  notiks meistarklases teātra profesionāļu vadībā. Plkst. 12 interesenti aicināti uz meistarklasi «Ķermeņa valoda un runa» aktrises un režisores Raimondas Vazdikas vadībā, bet plkst. 14 būs iespēja apgūt skatuves kustību kopā ar  horeogrāfi Alisi Putniņu.

Dalības maksa par vienu nodarbību ir 2 EUR.

Latvijas Studentu teātra dienas «Zeme» atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Zinātniskā bibliotēka, Dailes teātris, Jaunais Rīgas teātris, Dirty Deal teatro, RTU-BT1, maiznīca «Flora», apgāds «Mansards», apgāds «Zvaigzne ABC».

Pasākumu kalendārs

28. februāris, 2018 plkst. 15:53