Kristīnes Šalmas-Ancānes lekcija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā «Cilvēka ķermeņa rezerves daļas – biomateriāli»

21. novembris, 2017, 16:00 - 17:30
Mūkusalas iela 3, Rīga

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Baltijas Austrumāzijas pētniecības centra (AsiaRes) lasītavā (M stāvā) sadarbībā ar Latvijas Jauno zinātnieku asociāciju notiks lekcija « Cilvēka ķermeņa rezerves daļas – biomateriāli». Lekciju lasīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne.

Ieeja bez maksas.

Lekcijas ietvaros interesentiem būs iespēja uzzināt:

• kāpēc biomateriāli ir cilvēka ķermeņa rezerves daļas,
  • kas ir biomateriālu zinātne un kāpēc tā ir multidisciplināra,
  • cik sena ir biomateriālu vēsture,
  • vai jūras gliemežvāki var kalpot par zobu implantiem,
  • kuras ir svarīgākās biomateriālu īpašības,
  • vai visi biomateriāli ir implantmateriāli,
  • kādas ir galvenās biomateriālu klases un kādi ir populārākie materiāli implantmateriālu izstrādei,
  • kas ir mākslīgie kaulu implantmateriāli un kāpēc tādi nepieciešami,
  • kāds ir RTU zinātnieku darbs pie kaulu implantmateriālu izstrādes.

Kristīne Šalma-Ancāne, inženierzinātņu doktore materiālzinātnes nozares biomateriālu apakšnozarē, 2016. gadā atzīta par RTU Gada jauno zinātnieci un saņēmusi «L’Oréal» Latvijas stipendiju «Sievietēm zinātnē» pētījumam «Nanostrukturētu biokompozītmateriālu izstrāde ar pretosteoporozes īpašībām».

Pasākuma laikā būs apskatāma LNB tematiskā krājuma izlase.

Pasākumu kalendārs

14. novembris, 2017 plkst. 11:40