«Jaunie zinātnieki šodien un rīt»

18. oktobris, 2018, 18:15
Ķīpsalas iela 6, Rīga

18. oktobra plkst. 18.15 RTU Arhitektūras fakultātes 115. auditorijā notiks tikšanās un diskusija ar zinātniekiem pasākumā «Jaunie zinātnieki šodien un rīt».

Linda Mežule ir RTU vadošā pētniece un 2017. gada jaunā zinātniece, ieguvusi arī maģistra grādu bioloģijā, kas nodrošina iespēju apvienot pētniecību gan dabaszinātnēs, gan inženierzinātnēs. Šobrīd ir zinātniskais koordinators starptautiskas sadarbības projektos ar Indiju un Ekvadoru. Aktuālās pētniecības tēmas mikrobioloģiskās kvalitātes kontrole vides un pārtikas produktos un biodegvielas ražošana no biomasas atkritumiem.

Artūrs Brēķis ir pētnieks LU Fizikas Institūtā un RTU doktorants, kura darbs ir pētīt šķidra metāla iekārtas. Pasākumā pastāstīs par jomu, kurā Latvijas zinātnieki ir atzīti par Pasaules līderiem. Pastāstīs arī par savā pētījumā starpvalstu projekta ietvaros Salaspilī izgatavoto mašīnu dziļa kosmosa apgūšanai.

Abi zinātnieki iepazīstinās klātesošos ar saviem jaunākajiem pētījumiem, kā arī labprāt atbildēs uz interesentu jautājumiem par tiem.

Pēc prezentācijām un jautājumu daļas runāsim un diskutēsim par un ap aktuālajām tēmām zinātnes jomā Latvijā, lai saprastu, cik viegli vai grūti ir būtu jaunam zinātniekam, kāds ir iespējamais atbalsts, kas var veicināt jauno zinātnieku skaita pieaugumu u. tml.

Kā arī vari sagatavot sev interesējošos jautājumus!

Pasākumu kalendārs

12. oktobris, 2018 plkst. 13:40