Iepazīstinās ar jaunākajiem pētījumiem platformā «Materiāli, procesi un tehnoloģijas» un RTU LJA zinātnieku veikumu

27. janvāris, 2023, 10:00 - 12:30
RTU Zinātnes un inovāciju centrs, Ķīpsalas iela 6A, 2. stāvs, telpa «Mushroom»

27. janvārī no plkst. 10.00 līdz 12.30 Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Pētniecības platformu brokastis – seminārs, kurā varēs iepazīties ar pētniecības platformā «Materiāli, procesi un tehnoloģijas» veiktiem pētījumiem un RTU Latvijas Jūras akadēmijas zinātnieku izstrādāto projektu rezultātiem.

RTU Pulvermateriālu zinātniskās laboratorijas vadošais pētnieks Aleksejs Tatarinovs semināra dalībniekus iepazīstinās ar jauna vibrāciju spektroskopijas rīku izstrādes gaitu. Šis rīks izmantojams ātrai 3D metāla drukas izstrādājumu nesagraujošai pārbaudei.

Par rezultātiem eļļas intensīvas ekstrakcijas metodes izveidē stāstīs RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētnieks Andrejs Šiškins.

RTU Latvijas Jūras akadēmijas profesors, Dr.sc.ing Jānis Brūnavs prezentēs UV starojuma izmantošanas iespējas kuģu kravas tanku un korpusu polimeru pārklājumu cietināšanai.

Projektu vadītājs PhD Jānis Baroniņš sniegs pārskatu par pārtikas sublimēšanas tehnoloģijas izmantošanu kuģu apkalpes uzturā.

Semināra noslēgumā Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Dagnija Loča dalīsies pieredzē un sniegs padomus pētniecības projektu pieteikumu sagatavošanā.

Pasākumu kalendārs

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. janvāris, 2023 plkst. 13:55

Līdzīgi notikumi