Ekskursija uz Rīgas Latviešu Biedrības namu un RTU dokumentālās filmas «Paātrinājums» seanss

16. novembris, 16:00
Rīgas Latviešu Biedrības nams

Gaidot Latvijas Republikas 104. proklamēšanas gadadienu un atzīmējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 160. jubileju, aicinām RTU absolventus, studentus, darbiniekus un citus interesentus apmeklēt RTU Absolventu asociācijas organizēto ekskursiju uz Rīgas Latviešu biedrības namu, kuras laikā būs arī unikāla iespēja noskatīties RTU 160. jubilejai veltīto dokumentālo filmu «Paātrinājums».

Ekskursijas laikā tās apmeklētāji varēs redzēt vēsturisko Rīgas Latviešu biedrības namu, iepazīstot tā arhitektūru, interjeru un biedrības vēsturi. Ekskursijā tiks izrādītas gan skaistākās, gan noslēpumainākās Rīgas Latviešu biedrības nama vietas. Apmeklētāju acīm pavērsies Lielās zāles zeltainais spožums, Zelta zāles unikālie sienu gleznojumi, Līgo zāles izsmalcinātie sienu dekori, vēsturiskās Rīgas Latviešu biedrības mēbeles, atjaunotā vitrāža «Sajāja bramaņi augstajā kalnā». Tāpat interesentiem būs iespēja aplūkot sevi spogulī, kurā ikviens redzams skaists jo skaists vai iejusties aktiera lomā, stāvot uz pirmā latviešu teātra skatuves.

Savukārt ekskursijas noslēgumā aicinām uzzināt vairāk par RTU vēsturi, noskatoties dokumentālo filmu «Paātrinājums», kas atklāj inženierzinātņu izglītības vēstures lappuses, zinātnieku stāstus, studentu dzīvi mūsdienās un ar RTU spilgtākajām personībām saistītus notikumus.

Filma, kuras režisore ir Indra Vaļeniece, tapusi RTU 160. jubilejas gadā, un tajā savus RTU stāstus atklāj universitātes vadošie mācībspēki un zinātnieki, pārstāvot visu plašo RTU studiju virzienu un zinātnes jomu spektru. «Paātrinājums» – tā ir universitātes attīstība 160 gadu garumā kopš 1862. gada 14. oktobra, kad durvis studentiem vēra Rīgas Politehnikums (tagad – RTU) – pirmā augstskola Latvijā.

Ekskursijas norises laiks un datums: 16. novembris plkst. 16.00.
Tikšanās vieta: Rīgas Latviešu Biedrības nama foajē (Merķeļa iela 13).

Tā kā dalībnieku skaits ir ierobežots, reģistrējies savlaicīgi, RTU digitālajā platformā RTUconnect.net pie šī pasākuma atzīmējot, ka apmeklēsi to.

RTU AA biedriem, kas veikuši biedra maksu, RTU darbiniekiem un studentiem ekskursija ir bez maksas. Citiem interesentiem noteikta dalības maksa 5 EUR ziedojuma apmērā, lai nodrošinātu RTU AA mērķu sasniegšanu.

Publiskā pasākuma norise tiks fotografēta. Foto materiāli tiks apstrādāti un izmantoti publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma vietā, Tu apliecini, ka esi informēts un Tev nav iebildumu, ka tiec fotografēts(-a) un iekļauts(-a) pasākuma atskata vizuālajos materiālos, kas tiks publicēti RTU informatīvajos kanālos.

Par pasākumu saistītu jautājumu gadījumā aicinām rakstīt uz .

Pasākumu kalendārs

4. novembris plkst. 14:33