Apbalvos iniciatīvas #energovienoti radošākos dalībniekus

6. maijs, 2022, 15:00
RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte, Āzenes iela 12/1, 115. auditorija

6. maijā plkst. 15.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI) apbalvos radošākos iniciatīvas #energovienoti aprīļa dalībniekus. Iniciatīvu RTU īsteno kopā ar Rīgas domi, AS «Rīgas Siltums», Ekonomikas ministriju un «Elektrum» Energoefektivitātes centru, aicinot ikkatru iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un mazināt energopatēriņu, tā kopā mazinot Latvijas atkarību no importētiem energoresursiem.

Apbalvošana notiks RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē, Āzenes ielā 12/1, 115. auditorijā.

Pasākumā RTU VASSI kopā ar iniciatīvas partneriem apbalvos radošākos iniciatīvas dalībniekus, kuri aprīlī sociālajos medijos dalījušies ar savu pieredzi un padomiem, vairojot izpratni par efektīvu un pārdomātu energoresursu izmantošanu. Iniciatīvas dalībnieki balvas saņems no RTU VASSI, AS «Rīgas Siltums», Rīgas Enerģētikas aģentūras un «Elektrum» Energoefektivitātes centra.

RTU VASSI arī iepazīstinās ar skolēnu padomiem un redzējumu par to, ko iespējams darīt, lai samazinātu energoresursu patēriņu. Pievēršot lielu vērību agrīnai izpratnes veidošanai, iniciatīvā #enegovienoti līdz 30. aprīlim aicinātas piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainota ikdienas rīcība, kas palīdz samazināt energopatēriņu.  Radošāko skolēnu darbu autori balvā saņems iespēju maijā ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, ielūkoties laboratorijās un piedalīties eksperimentos, un AS «Rīgas Siltums» siltumcentrālē «Imanta», kur izzinošā ekskursijā varēs noskaidrot, kā siltums nonāk mājā.

Lai ieviestu ilgtermiņa paradumus un motivētu arī līdzcilvēkus rīkoties atbildīgi, RTU ar partneriem aicina ikvienu turpināt sociālajos tīklos dalīties pieredzē par risinājumiem energoresursu patēriņa samazināšanai, izmantojot tēmturi #energovienoti

Pasākumu kalendārs

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. aprīlis, 2022 plkst. 13:19