Notikuma vieta

Apbalvos BBCE skolēnu erudīcijas konkursa uzvarētājus

13. maijs, 11:00 - 15:00
RTU auditoriju centrs «Domus Auditorialis», Zundas krastmalā 8, 302.a telpa
.
.
Piedaloties erudīcijas konkursā, skolēni cīnās par galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā.

Piektdien, 13. maijā, plkst. 11.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) auditoriju centrā «Domus Auditorialis» tiks apbalvoti Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursa vidusskolēniem «BIO-GO-Higher» uzvarētāji. Komanda, kas mācību gada laikā, piedaloties visās konkursa kārtās, būs ieguvusi lielāko punktu skaitu, saņems galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā. Balvas saņems arī citi konkursa dalībnieki.

Konkursa fināls notiks «Domus Auditorialis», Zundas krastmalā 8, 302.a telpā. Skolēni tajā gan uzzinās konkursa rezultātus un saņems balvas, gan piedalīsies viktorīnās un apmeklēs RTU studentu pilsētiņu, iepazīstoties ar zinātniskajām un mācību laboratorijām. 

Konkursu «BIO-GO-Higher» BBCE rīko jau otro gadu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Tajā piedalās 10. un 11. klases skolēni, kuriem ir interese uzzināt, iemācīties un attīstīt daudzveidīgas prasmes biomateriālu pētīšanā un veidošanā. Konkurss norisinās visu mācību gadu, vidusskolēnu komandām četrās neklātienes kārtās risinot uzdevumus un meklējot atbildes uz jautājumiem par ķīmiju, bioloģiju, fiziku un medicīnu. Konkursa uzdevumus sagatavo un vērtē BBCE partneri – RTU, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), RSU Stomatoloģijas institūts un Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI).

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 

Vairāk informācijas. 

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. maijs plkst. 9:59

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Pasākumi