20. aprīlī svinīgi atklās RTU zinātkāres centru «Futurimo Rīga»

20. aprīlis, 11:00
Rīga, Meža iela 1, k.6
.
.

20. aprīlī plkst. 11.00 Rīgā, Meža ielā 1, svinīgi tiks atklāts Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātkāres centrs «Futurimo Rīga», kur bērni un jaunieši, viņu vecāki un skolotāji ar interaktīvu eksponātu, zinātnes šovu un nodarbību palīdzību varēs uzzināt, kā darbojas pasaule, kādi ir dabaszinātņu likumi un kā inženierzinātnes un tehnoloģijas uzlabo mūsu dzīvi. Apmeklētājiem centrs durvis vērs 22. aprīlī.

«Futurimo Rīga» centrā ir viedā pilsēta, atklājot, kādas tehnoloģijas nepieciešamas ilgtspējīgā nākotnes pilsētā. Tas būs vienīgais zinātkāres centrs Rīgā, kur paralēli interaktīviem eksponātiem tiks piedāvātas arī zinātnes nodarbības, šovi un tehniskās jaunrades darbnīcās. 

Svinīgajā atklāšanā piedalīsies RTU vadība, sadarbības partneri un atbalstītāji, kuri palīdzējuši tapt centram – Rīgas dome un tās kapitālsabiedrības, uzņēmumi «Latvenergo», «Mikrotīkls», «Latvijas Mobilais telefons», «Latvijas Finieris», «Industry Service Partner», «Saint-Gobain», «Sakret», «Forbo Flooring». Pasākumā piedalīsies arī vairāku ministriju pārstāvji, apliecinot STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) nozīmību Latvijas attīstībā. Atklāšanā būs iespēja iepazīties ne vien ar eksponātiem, bet arī to veidotājiem. 

Interaktīvie eksponāti apmeklētājiem piedāvā iejusties drona pilota lomā, vadīt automašīnu, stūres vietā izmantojot līdzsvara dēli, caur spēles elementiem izzināt, kā darbojas vēja ģeneratori un vēja stacijas, elektroauto un uzlādes stacijas. Tie ļauj arī apgūt elektroauto vadīšanas iemaņas, izpētīt elektrības vēsturi, izzināt ūdens padeves procesus pilsētās, atklāt, kā ādu apģērba un apavu izgatavošanā nākotnē aizvietot ar sēņu micēliju, kā pikseļi veido attēlu, kā troksnis ietekmē dzīvi un kā, eksperimentējot ar pārtikas produktiem, noskaidrot, kas no ēdienkartes ir klimatam draudzīgs. 

Papildu informācija un biļetes.

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. aprīlis plkst. 14:13

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Pasākumi