Noderīga informācija

Pirms izlaiduma
Ja esi šī gada absolvents, tad noteikti reģistrējies pasākumam, lai varētu apmeklēt savu izlaidumu. Viss, kas Tev jāizdara – jaunajā RTU absolventu platformā www.rtuconnect.net RTU Lielā izlaiduma pasākumam jānospiež
poga «Apmeklēšu». Bet 21. jūnijā pie ieejas «Arēnā Rīgā», uzrādot savu RTU ID karti, saņemsi absolventam paredzēto aproci. Lai piereģistrētu savus viesus, lūdzu, norādi paredzamo viesu skaitu un savu absolvējamo fakultāti.
Taviem viesiem, ierodoties uz pasākumu, pie ieejas «Arēnā Rīga» būs tikai jānosauc sveicamā absolventa fakultāte un arī viņi saņems aproci.

Svarīgi!

Lai sniegtu atbildes uz jautājumiem par izlaiduma norisi, RTU Absolventu asociācija aicina jaunos absolventus uz sapulci 20. jūnijā plkst. 10.00 RTU Kaļķu 1, Lielajā aulā. Pēc sapulces būs arī iespēja Lielajā aulā saņemt mantijas, uzrādot savu RTU ID karti.
Izlaiduma dienā

No plkst. 14.00 līdz 15.30 – ierašanās un mantiju saņemšana

  • Ierodoties «Arēnā Rīga», pie ieejas jāuzrāda sava RTU ID karte un saņemsi absolventam paredzēto aproci. Viesiem pie ieejas jānosauc tikai sveicamā absolventa fakultāte un arī viņi saņems aproci ieejai tribīnēs attiecīgajā zonā. Ja mantija Tev jau ir, tad vari doties uz zāli un ieņemt vietu savas fakultātes zonā.
  • Bet, ja iepriekšējā dienā neesi izņēmis sev mantiju, tad «Arēnā Rīga» to varēsi saņemt mantiju zonā (skat. plānu). Lai neradītu lieku satraukumu, lūgums ierasties laikus. Mantiju vēlams izņemt līdz plkst. 15.30. Mantijas tiks izsniegtas, uzrādot RTU ID karti.
  • Ja apmaksa par mantiju nav veikta iepriekš (līdz 18. jūnijam), to varēs veikt turpat mantiju zonā (cena – 10 EUR, uz vietas apmaksa veicama tikai skaidrā naudā).

Ja rodas jebkādas neskaidrības, vērsieties, lūdzu, pēc palīdzības pie brīvprātīgajiem.

Plkst. 16.00 – RTU Lielā izlaiduma atklāšana, svinīgā daļa

Atklājot izlaidumu, absolventus sveiks RTU vadība, valsts amatpersonas, darba devēji un sadarbības partneri. Muzikālus sveicienus būs sarūpējuši gan RTU mākslinieciskie kolektīvi, gan grupa «Musiqq». Tiks sveikti arī jaunie
doktoranti.

Plkst. 17.00 – diplomu pasniegšana

Pēc svinīgās daļas vienlaikus uz deviņām fakultāšu skatuvēm notiks diplomu pasniegšana. Fakultātes būs sagatavojušas sarakstus ar diplomu izsniegšanas kārtību. Tāpēc, jau ierodoties «Arēnā Rīga», lūgums savas fakultātes stendā (gaitenī) izliktajā sarakstā atrast savu vārdu un noskaidrot, cikos būs jākāpj uz skatuves saņemt diplomu.

Brīdī, kad absolventam būs jādodas saņemt diplomu, uz attiecīgās skatuves ekrānā parādīsies viņa vārds. Svarīgi ir laikus ieņemt vietu pie fakultātes skatuves un, ieraugot savu vārdu uz ekrāna, nevilcinoties kāpt uz skatuves saņemt diplomu. Diplomu saņemšanas mirkli dokumentēs fotogrāfs.

Fotogrāfijas pēc izlaiduma būs apskatāmas un pieejamas bez maksas www.rtu.lv/izlaidums

Diplomu pasniegšanas laikā (apmēram divas stundas) absolventi ir lūgti nepamest zāli un aktīvi atbalstīt, kā arī sveikt savus studiju biedrus un draugus!

Kad visu fakultāšu absolventi būs saņēmuši diplomus, atskanot muzikālajam sveicienam, visi absolventi vienoti šo brīdi atzīmēs, metot gaisā absolventu cepures.

Plkst. 19.00 – individuāli apsveikumi, neformālā daļa

Viesi absolventus varēs sveikt gan pie fakultāšu skatuvēm, gan zālē, gan gaiteņos fakultāšu zonās. Aicinām izlaidumu svinēt kopā ar saviem viesiem turpat «Arēnā Rīga» savas fakultātes zonā vai dejojot zālē, kur pēc diplomu
pasniegšanas par lielisku gaisotni parūpēsies DJ Toms Grēviņš.

Atstājot «Arēnu Rīga», noteikti atceries nodot savu mantiju jebkurā no nodošanas punktiem, uzrādot savu RTU ID karti.

Kā uzvilkt mantiju un cepuri

Mantiju jāuzvelk kā apmetni uz pleciem un jāaizpogā priekšā trīs pogas. Apkakle pogājas pie divām augšējām mantijas pogām. Apkaklei ir «nespīdīgā» un «spīdīgā» puse. Apkakli jāliek ar «spīdīgo» pusi uz augšu. Cepurei jābūt uzvilktai tā, lai rāvējslēdzējs būtu aizmugurē, bet spicais stūris – uz priekšu. Pušķis sākumā ir cepures labajā pusē, bet, diplomu saņemot, to pārliek uz kreiso pusi. Cepure ir uzlikta pareizi, ja uz galvas tā ir paralēli grīdai, nevis ar priekšējo spico stūri «skatās» griestos vai grīdā.

Kā vilkt mantiju?

Studentu himna
GAUDEAMUS IGITUR DE BREVITATE VITAE
Gaudeamus igitur,
Juvenes dum sumus,
Post jucundum juventutem,
Post molestam senectutem
Nos habebit humus.
Vivat academia,
Vivant professores,
Vivat membrum quodlibet,
Vivant membra quaelibet,
Semper sint in flore!
Vivat et respublica
Et qui illam regit,
Vivat nostra civitas,
Maecenatum caritas,
Quae nos hic proteigit!
 
*Gaudeamus Igitur (no latīņu valodas gavilēsim, līksmosimies) ir daudzās valstīs izplatīta akadēmiska dziesma latīņu valodā, ko izpilda svinīgos pasākumos, arī izlaidumos, un to uzskata par studentu himnu.
Arēnas plānojums
"Arēna Rīga" plāns RTU Lielajā izlaidumā 2018

Publiskā pasākuma norise tiks fotografēta un filmēta. Foto un video materiāli tiks apstrādāti un izmantoti publicitātes nolūkos. Atrodoties pasākuma vietā, Tu apliecini, ka esi informēts un Tev nav iebildumu, ka tiec fotografēts(-a), filmēts(-a) un iekļauts(-a) pasākuma atskata audio un/vai vizuālajos materiālos, kas tiks publicēti RTU informatīvajos kanālos.

Studijas