Noderīga informācija

Informatīvā sapulce

Lai sniegtu atbildes uz jautājumiem par izlaiduma norisi, RTU Absolventu asociācija aicina jaunos absolventus uz sapulci 29. jūnijā plkst. 10.00 Kaļķu ielā 1, Rīgā, Lielajā aulā. Pēc sapulces būs arī iespēja Lielajā aulā saņemt mantijas.

Mantiju noma un ģērbšanās etiķete

Visi absolventi izlaidumu apmeklē mantijās. Absolventu asociācija ir parūpējusies, lai katrs absolvents mantiju varētu saņemt dienu iepriekš, 29. jūnija sapulcē, vai 30. jūnijā tieši pirms pasākuma, no plkst. 12.00 līdz 13.30 «Arēnā Rīga», savas fakultātes zonā, un pēc pasākuma nodot to atpakaļ.

Mantijas «Arēnā Rīga» varēs saņemt līdz plkst. 13.30. Aicinām absolventus uz izlaidumu ierasties laikus, lai bez steigas un satraukuma saņemtu mantijas.

Mantijas īre

Mantijas īre maksā 10 EUR

Lūgums absolventiem līdz 26. jūnijam veikt maksājumu ar pārskaitījumu internetbankā:
SIA «ENIDA»
A/S SEB, Kods: UNLALV2X
Konts: LV50UNLA0050020919941
Adrese: Puķu iela 7 k. 4-60, Jūrmala, LV-2008
Reģ. Nr.40103679621

Lūdzam kursu vai grupu vecākajiem iekasēt maksājumus un veikt pārskaitījumu līdz 26. jūnijam par visiem studiju biedriem uzreiz un nosūtīt sarakstu ar absolventu vārdiem un uzvārdiem uz e‑pastu: (e-pastā jānorāda – fakultāte, grupas numurs/nosaukums, savs tālruņa numurs, vārds un uzvārds).

Pasākuma norises vietā par mantiju īri varēs maksāt tikai skaidrā naudā. Bez mantijas absolventi izlaidumu apmeklēt nevarēs. Par nozaudētu/nenodotu mantijas komplektu sods 25 EUR, par cepuri vai apkakli – 10 EUR.

Kā uzvilkt mantiju un cepuri

Mantiju jāuzvelk kā apmetni uz pleciem un jāaizpogā priekšā trīs pogas. Apkakle pogājas pie divām augšējām mantijas pogām. Apkaklei ir «nespīdīgā» un «spīdīgā» puse. Apkakli jāliek ar «spīdīgo» pusi uz augšu. Cepurei jābūt uzvilktai tā, lai rāvējslēdzējs būtu aizmugurē, bet spicais stūris – uz priekšu. Pušķis sākumā ir cepures labajā pusē, bet, diplomu saņemot, to pārliek uz kreiso pusi. Cepure ir uzlikta pareizi, ja uz galvas tā ir paralēli grīdai, nevis ar priekšējo spico stūri «skatās» griestos vai grīdā.

Kā vilkt mantiju?

Izlaiduma norise

Pirms izlaiduma
Lai piedalītos Lielajā izlaidumā, ikvienam RTU absolventam un viņa viesiem ir jāreģistrējas: www.rtu.lv/izlaidums un jāizdrukā bezmaksas ieejas kartes, kas būs jāuzrāda pie ieejas «Arēnā Rīga». Arī mācībspēki un RTU darbinieki ir lūgti reģistrēties šajā vietnē, lai rezervētu sev vietu.
No plkst. 12.00 līdz 13.30: ierašanās un mantiju saņemšana
Līdz plkst. 13.30 absolventiem jāierodas «Arēnā Rīga» saņemt mantijas. Jārēķinās, ka sapošanās svinīgajai diplomu saņemšanai prasa laiku un absolventu ir daudz. Tādēļ, lai neradītu lieku satraukumu, lūgums ierasties laikus.
Ierodoties «Arēnā Rīga», jādodas uz savas fakultātes zonu gaitenī, pa ceļam uz ziņojumu dēļa jāatrod un jānoplēš lapiņa ar savu vārdu (mantija tiks izsniegta tikai pret šo lapiņu). Ja apmaksa par mantiju nav veikta līdz 26. jūnijam, to varēs veikt turpat pie ieejas (cena – 10 EUR, uz vietas apmaksa veicama tikai skaidrā naudā).
Ar lapiņu jādodas uz savu fakultātes zonu gaitenī un jāsaņem mantija. Uzvelkot to, var doties iekšā zālē un ieņemt sēdvietu zālē pie savas fakultātes skatuves.
Viesiem būs rezervētas sēdvietas tribīnēs – katrai fakultātei norādītajā sektorā.
Plkst. 14.00: RTU Lielā izlaiduma atklāšana, svinīgā daļa
Atklājot izlaidumu, absolventus sveiks RTU vadība, valsts amatpersonas, darba devēji un sadarbības partneri. Muzikālus sveicienus būs sarūpējuši gan RTU mākslinieciskie kolektīvi, gan grupa «DaGamba» un Ralfs Eilands.
Plkst. 15.00: diplomu pasniegšana
Pēc svinīgās daļas vienlaikus uz deviņām fakultāšu skatuvēm notiks diplomu pasniegšana. Fakultātes būs sagatavojušas sarakstus ar diplomu izsniegšanas kārtību. Tāpēc absolventiem, jau ierodoties «Arēnā Rīga», lūgums savas fakultātes zonā gaitenī izliktajā sarakstā atrast savu vārdu un noskaidrot, cikos būs jākāpj uz skatuves saņemt diplomu.
Brīdī, kad absolventam būs jādodas saņemt diplomu, uz attiecīgās skatuves ekrānā parādīsies viņa vārds. Svarīgi ir laikus ieņemt vietu pie fakultātes skatuves un, ieraugot savu vārdu uz ekrāna, nevilcinoties kāpt uz skatuves saņemt diplomu. Pēc tam, nokāpjot no skatuves, katram absolventam būs jāparakstās žurnālā par diploma saņemšanu. Ja kādu iemeslu dēļ nokavēts diploma saņemšanas brīdis, diplomu pēc izlaiduma varēs saņemt savas fakultātes dekanātā.

Diplomu pasniegšanas secība

Diplomu saņemšanas mirkli dokumentēs fotogrāfs. Fotogrāfijas pēc izlaiduma būs apskatāmas un pieejamas bez maksas: www.rtu.lv/izlaidums.
Diplomu pasniegšanas laikā (apmēram divas stundas) absolventi ir lūgti nepamest zāli un aktīvi atbalstīt, kā arī sveikt savus studiju biedrus un draugus! Kad visu fakultāšu absolventi būs saņēmuši diplomus, atskanot muzikālajam sveicienam grupas «DaGamba» izpildījumā, visi absolventi vienoti šo brīdi atzīmēs, metot gaisā absolventu cepures.

No plkst. 17.15 līdz 18.15: individuāli apsveikumi
Viesi absolventus varēs sveikt gan pie fakultāšu skatuvēm, gan ārpus zāles. Apsveikšanai un priecīgo mirkļu iemūžināšanai bildēs ir atvēlēta stunda laika.
Atstājot «Arēnu Rīga», noteikti atceries nodot savu mantiju jebkurā no nodošanas punktiem gaitenī, noplēšot otru lapiņu ar savu vārdu no informācijas dēļa un nododot to kopā ar mantiju.
Arēnas plāns
Arēnas Rīga plāns

 

Studijas