RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Iespējams saņemt psiholoģisku atbalstu

15. februāris
.
.

Pandēmijas radītie ierobežojumi ir vairojuši ikdienas nogurumu un palielinājuši psiholoģisko spriedzi. Dažkārt šķiet, ka pašu spēkiem tikt galā ar trauksmi un stresu vairs nav iespējams. Šādos brīžos nepieciešams aprunāties ar kādu profesionāli, sakārtot domas un saprast, kā sev palīdzēt. RTU psiholoģe Viktorija Gaina aktīvi strādā attālināti un arī klātienē sniedz atbalstu un psiholoģiskās konsultācijas gan studējošajiem, gan kolēģiem. Aicinām šo iespēju izmantot!

Lai vienotos par ērtāko veidu un laiku konsultācijai, lūgums rakstīt uz e-pastu 

Vairāk informācijas par RTU psiholoģes konsultācijām

Palīdzību ir iespējams saņemt arī ārpus RTU, izmantojot valsts un nevalstisko organizāciju atbalstu dažādu grūtību risināšanā.

 • Krīžu un konsultāciju centra «Skalbes» diennakts krīzes tālrunis: 67222922 (Lattelecom) vai 27722292 (Bite).
 • Centrs «Marta». Iespēja saņemt profesionālu palīdzību un atbalstu vardarbīgajās attiecībās vai pēc piedzīvotas fiziskas, emocionālas, seksuālas, ekonomiskas vardarbības vai vajāšanas: sociālā darbinieka, psihologa, psihoterapeita, jurista un citu speciālistu konsultācijas. Pieteikties, zvanot: 67378539 vai rakstot: !
 • Karstais informatīvais tālrunis: 80002012 (darba dienās no plkst. 10.00 – 18.00)
 • Palīdzības iespējas cilvēkiem ar narkotisku atkarību
 • Ārstes-neiroloģes Sandras Vestermanes lapa, kur ir iespējams iepazīties ar informāciju par Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu.
 • Biedrība Esi brīvs! Informācijas par dažāda veida atkarībām un palīdzības iespējas.
 • Resursu centrs cilvēkiem ar garīgā rakstura traucējumiem Zelda atbalsta cilvēkus ar garīgiem traucējumiem un viņu ģimenes locekļus, pārstāvjus vai uzticības personas, lai nodrošinātu un veicinātu maksimālu šo personu rīcībspējas un tiesībspējas saglabāšanu un pilnvērtīgu dzīvi sabiedrībā uz vienlīdzīgiem nosacījumiem. Atbalsta sniegšana ietver gan tiešu atbalsta nodrošināšanu cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem, gan arī apmācības un konsultācijas personām, kas sniedz atbalsta pakalpojumus cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem.
 • Mājaslapa, kurā var uzzināt vairāk par depresijas diagnozi un atbalsta iespējām. 
 • Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs sniedz psihiatra palīdzību Rīgā. Pacientus konsultē profesionāli un augsti kvalificēti psihiatri. Lai saņemtu psihiatru konsultāciju, ir jāvēršas reģistratūrā, līdzi ņemot pasi vai identifikācijas (ID) karti. Reģistratūras tālrunis: 67715108 (no plkst. 8.00 – 16.00).
 • Nacionālā veselības dienesta ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis  66016001. Iespēja ārpus ģimenes ārstu darba laika saņemt medicīniskas konsultācijas un ieteikumus kā rīkoties akūtu saslimšanu vai hronisku saslimšanu paasinājuma gadījumos. Konsultācijas iedzīvotājiem sniedz darba dienās no plkst. 17.00 līdz plkst. 8.00 no rīta. Brīvdienās un svētku dienās iedzīvotāji var saņemt konsultācijas visu diennakti.
 • Juridiskās palīdzības administrācijas informatīvais tālrunis 80001801; v.lv. Zvanot uz Juridiskās palīdzības administrācijas bezmaksas informatīvo tālruni ir iespējams iegūt informāciju par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības un valsts kompensāciju saņemšanas kārtību, kā arī konsultācijas par attiecīgo iesniegumu aizpildīšanu un tiem pievienojamiem dokumentiem.
 • LU Juridiskās fakultātes Juridiskās prakses un palīdzības centrs tālrunis: 67034591; adrese: Rīga, Raiņa bulvāris 19, 458. kab.. Juridisko palīdzību sniedz vecāko kursu studenti, pieredzējušu advokātu uzraudzībā.
 • Zvanot pa Rīgas domes Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055, Rīgas iedzīvotāji var saņemt informāciju par sociālo palīdzību un sociālajiem pakalpojumiem galvaspilsētā.
 • Apvienība «Apeirons» ir sabiedriska organizācija, kurā kopā ir gan cilvēki ar invaliditāti, gan viņu draugi. Apvienības mērķis ir cilvēku ar invaliditāti integrācija sabiedrībā.
 • Labklājības ministrija: noderīga informācija par valsts atbalsta iespējām cilvēkiem ar invaliditāti
 • Tiesībsarga birojs tālrunis: 67686768; e-pasts: . Palīdzība cilvēktiesību pārkāpšanas gadījumos.

 

Kopīgot rakstu

Jaunumi