RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Atkarības un [līdz]atkarīgie mums līdzās

9. septembris
.
.

Pirmdien, 20. septembrīplkst. 16.30 notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras centra organizēts tiešsaistes seminārs atkarībām un līdzatkarību.

Latvijā atkarības problēma ir pietiekami plaši pazīstama – turpat katrā dzimtā ir kāds atkarīgais – alkoholiķis, azartspēlmanis, videospēļu atkarīgais, narkomāns. Atkarība dzimtā ievieš ne tik jaukas korekcijas – rada vidi psiholoģiskām un fiziskām traumām, ietekmē cilvēka pasaules redzējumu un pieredzi par attiecībām, lieki minēt, ka virziens ir negatīvs. Kur atkarība – tur līdzatkarība. Pati atkarība ir bio-psiho-sociāla slimība. 

Šajā seminārā pētīsim atkarību un līdzatkarību – to šūpulī – ģimenē.

  • Ģimenes ar atkarību pieredzi – izdzīvotāju pieredze
  • Kā atkarīgais ietekmē ģimenes funkcionēšanu?
  • Kas bija pirmais atkarība vai līdzatkarība?
  • Kā pārtraukt atkarības reproducēšanas apburto loku dzimtā?

Īpaša uzmanība šoreiz tiks pievērsta arī līdzatkarībai, līdzatkarīgām attiecībām un ģimenes lomām ģimenē ar tuvāko, kurš nonācis atkarībā.

Semināra laikā būs iespēja aptvert savu ģimenes situāciju un savu vietu izcelsmes ģimenē (kur esat piedzimis) un saņemt informāciju par palīdzības iespējām sev un saviem mīļajiem.

Pieteikšanās anketa 

Seminārs notiks Zoom vidē un saite tiks nosūtīa dalībniekiem pirms semināra.

Semināru vadīs atkarību speciāliste ar ilgstošu pieredzi darbā ar atkarīgām personām un pasniedzēja Latvijas Universitātē Magdalēna Pranaite

Kopīgot rakstu

Jaunumi