RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

Seminārs "Procesu pārmērīga lietošana un atkarība"

23. marts, 2023

Trešdien, 29.martā, plkst. 16.00 Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras centrs aicina studentus uz klātienes semināru par procesu atkarību.

Procesu jeb interneta, datorspēļu un arī azartspēļu atkarība ir viena no problēmām, par kuru arvien vairāk tiek diskutēts. Lietojot sociālos medijus un internetu pārmērīgi, zūd kontrole pār laiku un citiem resursiem, kas tiek patērēti, kavējoties digitālajā vidē. Bieži vien mēs pat neapzināmies, ka esam kļuvuši procesu atkarīgi. Lai skaidrotu, kā atpazīt un cīnīties ar procesu atkarību, Rīgas Tehniskās universitātes Karjeras centrs 29. martā plkst. 16.00 organizē  klātiens semināru un aicina studentus un citus interesentus tajā piedalīties.

Šobrīd aktuāli kļuvis pētīt iespējamu procesu atkarības risku veidošanos. Procesu atkarība ir atkārtota iesaistīšanās uzvedībā, neskatoties uz sekām un patērētajiem resursiem iesaistoties uzvedībā, piemēram, laika pavadīšana sociālos tīklos un internetā izmantojot viedierīces, iesaistīšanās datorspēļu, azartspēļu spēlēšanā u.tml. Nesen ir veikts pētījums par procesu atkarību (azartspēļu, sociālo mediju, datorspēļu atkarība), izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū un to ietekmējošiem riska faktoriem.

Karjeras centra rīkotajā seminārā būs iespēja uzzināt, kas ir procesu atkarība un iepazīties ar pētījuma rezultātiem par procesu atkarības izplatību Latvijā. Cilvēkam, kuram ir procesu atkarība, ieteicams meklēt ārsta-speciālista, piemēram, narkologa konsultāciju. Seminārā informēsim, kur šādu palīdzību meklēt.

Seminārs notiks latviešu valodā RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 116. telpā.

Plānotais semināra ilgums ir 1,5 stunda.

Semināru vadīs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs un viens no pētījuma par procesu atkarību autoriem Artūrs Pokšāns.

Aicinām pieteikties semināram aizpildot pieteikuma anketu.

Papildu informāciju iespējams saņemt, sūtot jautājumus uz e-pastu