RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Iespējas kosmosa nozarē - Zemes novērošana un datu apstrāde

17. jūnijs, 2022
.
.
.

Ekonomikas ministrija aicina piedalīties mākslīgā intelekta un brīvpieejas satelītdatu risinājuma izveidē, lai risinātu pārmērīga ūdens izaicinājumu Latvijas mežos – AI for Earth Challenge – Forest Health.

Kāpēc?
Pārmērīgs ūdens daudzums ir trešais biežākais meža postījumu cēlonis Latvijā. Programmas mērķis ir izveidot mašīnmācīšanās modeli, kas noteiks vai prognozēs pārmērīgo ūdens daudzumu Latvijas mežos, izmantojot satelītdatus. Šāds risinājums tiks izmantots mežsaimniecībās.

Kam?
Mērķauditorija ir datu zinātnes un mākslīgā intelekta inženieri. Pieredze satelītattēlu analīzē ir priekšrocība, bet ne nosacījums – programmas iekļauj arī apmācības! Būs arī papildu iespējas tiem, kuri ir ieinteresēti arī uzņēmējdarbībā.

Kā tas notiks?
10 nedēļu laikā garumā 50 dalībnieki no dažādām valstīm sadarbosies komandās (~12 stundas nedēļā). Pieredzējušiem mašīnmācīšanās profesionāļiem ir arī iespēja uzņemties instruktora lomu (~3 stundas nedēļā).

Kad?
Pieteikšanās līdz š.g. 19. jūnijam; darba sākums š.g. 20. jūnijā; gala prezentācijas notiks š.g. 5. septembrī.

Informācija pieejama mājaslapā.

Iespēju organizē FruitPunch AI un SUN - Space Hub Network sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu Baltic Satellite Service un Forest Radar, kas ir starptautiskā līmeņa profesionāļi Zemes novērošanas nozarē, it īpaši mežu novērošanas jomā. 

Iespējaskosmosa nozarē - Zemes novērošana un datu apstrāde

Jau nākamajā nedēļā notiks divi praktiski Eiropas Kosmosa aģentūras semināri par kosmosa tehnoloģijām jūru un okeānu kontekstā.

21. jūnijā: Drošība okeānā. Kā kosmosa tehnoloģijas var atbalstīt un veicināt jūras drošības politiku un attiecīgo darbību īstenošanu?

23. jūnijā: Kosmoss videi draudzīgākai jūrniecībai.

Informācija (bez reģistrācijas) pieejama mājaslapā.

Risinājumi, kas ir radīti Baltijas jūras vides stāvokļa uzlabošanai, ir īpaši svarīgi Latvijai.

Latvijas misijas “JŪRA 2030” pamata mērķis ir risināt ar klimata pārmaiņām, piesārņojumu un aprites ekonomikas jautājumu saistītus problēmu jautājumus. Misija “JŪRA 2030” paredz veidot “smilškastes” (jeb sandboxes) inovatīvu risinājumu izstrādei un ilgtspējas nodrošināšanai, vienlaikus pozicionējoties kā inovatīva un tālredzīga valsts, piedāvājot savus risinājumus starptautiskā līmenī.

Satelītdati ir vērtīgs informācijas avots, lai novērotu Baltijas jūras stāvokli un attīstītu risinājumus tās ekoloģiskās situācijas uzlabošanai. Šādas misijas īstenošanai ES Zemes novērošanas programma Copernicus nodrošina brīvpieejas satelītdatus.

Iespēja mašīnmācīšanās, Zemes novērošanas un prognozēšanas ekspertiem – 2022. gada 14.–17. novembrī Lielbritānijā notiks Eiropas Vidēja termiņa laika prognožu centra un Eiropas Kosmosa aģentūras seminārs. Reģistrācija un pieteikšanās uz pētījumu kopsavilkumu iesniegšanu jau ir sākusies.

Plašāka informācija pieejama mājaslapā.

Šis pasākums notiks jau trešo reizi, un tā mērķis ir veicināt zinātnieku un uzņēmēju diskusiju un sniegt aktuālāko informāciju par iespējām un izaicinājumiem mašīnmācīšanās jomā Zemes novērošanas kontekstā.

Eiropas Savienības Zemes novērošanas programma Copernicus nodrošina milzīgu daudzumu datu par Zemi. Mašīnmācīšanās risinājums ir vērtīgs rīks, lai “pārtulkotu” satelītdatu informāciju, lai tā būtu saprotama un noderīga dažādu nozaru profesionāļiem, piemēram:

  • viedā mobilitāte, viedās pilsētas un lauku attīstība,
  • zivsaimniecība un jūru monitorings
  • lauksaimniecība un mežsaimniecība
  • vide un ilgtspēja
  • drošība un aizsardzība
  • laika prognozes.
Kopīgot rakstu

Jaunumi