RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Veltot peldējumu RTU 160. jubilejā, universitātes sportisti sasniedz ievērojamus rezultātus Latvijas Atklātajā čempionātā peldēšanā vecmeistariem

4. maijs, 2022
Foto - no RTU komandas personīgā arhīva

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) peldētāji ir ieguvuši vairākas medaļas Latvijas Atklātajā čempionātā peldēšanā vecmeistariem Tautas klasē. Čempionāts RTU Ķīpsalas peldbaseinā norisinājās 30. aprīlī un 1. maijā. Startu šajās sacensībās RTU studenti, absolventi un trenere Eleonora Šišlova veltīja RTU 160. jubilejā.

«Masters» kategorija

Kategorijā «Masters» 20–24 gadu vecuma grupā 100 m brīvajā stilā Atis Āre izcīnīja 1. vietu, savukārt Artūrs Kalnups – 2. vietu.

Toties Veniamīns Mironovs 1. vietu ieguva 50 m brasā, izpildot Sporta meistara kandidāta (SMK) normatīvu. Savukārt Aleksandram Ribalko 1. vieta – 50 m peldējumā uz muguras.

Vēl vienu 1. vietu Veniamīns Mironovs izcīnīja 50 m peldējumā brīvajā stilā, izpildot SMK normatīvu un sasniedzot rezultātu, kas ir ļoti tuvs sporta meistara normatīvam. Šajā pašā distancē Atim Ārem – 2. vieta, bet Aleksim Graudužim – 3. vieta.

Tautas klase

Oksana Stepanova, Dana Galkina, Elīna Ozola un Jekaterina Voroņina debitēja Tautas klasē individuālajās disciplīnās. Elīna Ozola 50 m distancē uz muguras uzradīja rezultātu, kas atbilst Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) 4. sporta klases normatīvam.

Startējot savās otrajās sacensībās, 3. sporta klasi 50 m brasā izpildīja Danna Degle.

Ar sasniegtajiem rezultātiem priecēja arī Viktorija Vereteņņikova, kura atjaunoja savu 2. sporta klasi 50 m tauriņstilā, kā arī Daša Rosijska, kura 50 m brasā izpildīja 2. sporta klasi.

Izcīnot zelta medaļas, individuāli savu peldēšanas prasmi demonstrēja arī Mārtiņš Nābels-Šneiders, Mihails Agejevs un RTU Sporta centra peldēšanas trenere Eleonora Šišlova.

4x50 m brīvā stila stafete

Startējot 4x50 m brīvā stila stafetē, vairāki RTU absolventi un vecāko kursu studenti simboliski nodeva stafeti un sportisko garu jaunākajai paaudzei. Šajā disciplīnā startēja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes doktorants Martiņš Nābels-Šneiders, 1. etapā pat uzrādot personīgo rekordu, RTU 1985. gada absolvente Eleonora Šišlova, 1977. gada absolvents, sporta meistars Jevgenijs Šišlovs, kā arī Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes 4. kursa studente Viktorija Vereteņņikova.

RTU trenere Eleonora Šišlova izsaka pateicību visiem sacensību dalībniekiem par aizrautīgo sacensību garu un RTU Sporta centram – par atbalstu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. maijs, 2022 plkst. 12:16