RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

Trīs RTU studenti iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības Sudraba un Bronzas sastāvā

5. janvāris, 2022
Foto: Latvijas Olimpiskā vienība (LTV ekrānattēls)

Trīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti – pludmales volejbolists Artūrs Rinkevičs, džudists Aleksejs Zarudņevs un vieglatlēts Patriks Gailums – ir iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) Sudraba un Bronzas sastāvā vasaras sporta veidos 2022. gadā.

A. Rinkevičs ir iekļauts Sudraba sastāvā, kas ir fokusēts uz sagatavošanos Olimpiskajām spēlēm Parīzē 2024. gadā. Artūrs jau iepriekš ir publiski paudis apņēmību cītīgi trenēties, lai varētu startē Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Savukārt A. Zarudņevs un P. Gailums – Bronzas sastāvā, un tajā esošajiem jaunajiem sportistiem galvenais mērķis ir gatavoties un pārstāvēt Latviju Pasaules un Eiropas jaunatnes olimpiādēs.

LOV Zelta, Sudraba un Bronzas sastāvā kopumā tika nosaukts 131 atlēts, no kuriem 119 sportisti pārstāv olimpiskos sporta veidus, bet 12 – neolimpiskos sporta veidus. Sportistu sastāvi veidoti saskaņā ar LOV sportistu atbalsta pamatnostādnēm, kurus izstrādājusi Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar sporta veidu federācijām, ievērojot to izstrādātos kritērijus, kas iepriekš apstiprināti LOK valdē.

Trīs sporta veidu federācijas – Latvijas Peldēšanas federācija, Badmintona federācija un Paukošanas federācija – sporta veidu pārstāvošos atlētus nosauks martā vai aprīlī, noslēdzoties ziemas sacensību ciklam.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. janvāris, 2022 plkst. 9:52