SELL Studentu spēlēs RTU – rezultatīvākā no Latvijas augstskolām

.
.
.
Foto - Artūrs Stiebriņš (attēlā RTU vīriešu un sieviešu volejbola komandas)

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komanda, kas 145 sportistu un treneru sastāvā 20.-22. maijā startēja XXXVII SELL Studentu spēlēs Rīgā, kopumā izcīnīja 40 medaļas (septiņas no tām - zelta). Kopvērtējumā pēc izcīnīto medaļu skaita RTU ierindojās 4. vietā un bija līdere starp 13 Latvijas augstskolām, kas piedalījās studentu spēlēs.

Šogad tradīcijām bagātajās SELL Studentu spēles, kas nākamgad atzīmēs 100. pastāvēšanas gadskārtu, piedalījās 29 augstskolas, vienkopus pulcējot nedaudz vairāk kā 1100 studentu no piecām valstīm – Somija, Igaunija, Lietuva, Latvija, Slovākija.  Šogad sacensības norisinājās 14 sporta veidos – basketbols, 3×3 basketbols, vieglatlētika, peldēšana, šahs, džudo, spēka trīscīņa, florbols, futbols (7×7), galda teniss, volejbols, pludmales volejbols, badmintons un orientēšanās.

Foto galerija

Vieglatlētika

RTU vieglatētikas komanda trenera Viktora Bondera vadībā kopumā izcīnīja četras zelta medaļas un divas brozas medaļas.

Šķēpa mešanā pārliecinoši nostartēja un 1.vietu izcīnīja Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 4.kursa students Matīss Velps ar rezultātu  67,67 metri. 1.vietu 400 metru skrējienā izcīnīja Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 4.kursa studente Asnāte Kalniņa, sasniedzot rezultātu 55,95 sek. Viņai arī izcīnīta sudraba medaļa 200 metru skrējienā ar rezultātu 24,86 sek.

Liepājas studiju un zinātnes centra (LSZC) 1.kursa studentam Dmitrijam Ļašenko 1.vieta 400 metru skrējienā ar rezultātu 48,33 sek., savukārt 200 metru skrējienā savainojuma dēļ viņš finišēja 10.vietā ar rezultātu 23,7 sek.

RTU vīriešu komanda - Dmitrija Ļašenko (LSZC, 1.kurss), Rinalds Smilga (Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte (MTAF), 2.kurss), Maksims Pjazings (IEVF, 1.kurss) un Valērijs Valinščikovs (Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāte (EVIF), maģ. 2.kurss) - izcīnīja 1.vietu arī 4x100 metru stafešu skrējienā.

Rinalds Smilga (MTAF, 2.kurss) trīssoļlēkšanā sasniedza 13,56 metrus, kas ļāva izcīnīt 3.vietu. Viņam arī 8.vieta tāllēkšanā ar rezultātu 6,47 metri.

Veiksmīgs starts bija arī pārējiem RTU dalībniekiem. Valērijs Valinščikovs 200 metru disciplīnā sasniedza 4.vietu ar rezultātu 22,29 sek. un 5.vietu 400 metru skrējienā ar rezultātu 49,42 sek.

Jegors Ivanovs (MTAF, 1.kurss) 1500 metru skrējienā ierindojās 5.vietā (4:08,86) un 800 metru skrējienā 6.vietā (2:02,26).

Maksims Pjazings (IEVF, 1.kurss)100 metru priekšskrējienā sasniedza 11,56 sek., savukārt fināla skrējienā nefinišēja savainojuma dēļ.

Rezultāti vīriešiem

Rezultāti sievietēm

Peldēšana

RTU peldētāju komanda treneres Eleonoras Šišlovas vadībā izcīnīja divas zelta, septiņas sudraba un divas bronzas medaļas.

IEVF 1.kursa students Jevgeņijs Boicovs 100 m brasā izcīnīja 1.vietu. Viņam arī sudraba medaļa 50 m brīvajā stilā. Zelts arī IEVF 1.kursa studentei Marijai Gobergai 200 m kompleksajā peldējumā. Marija izcīnīja arī 2.vietu 100 m brasā.

Sudraba medaļas dažādās disciplīnās izcīnījuši vairāki RTU studenti - 100 m brasa peldējumā BIF 1.kursa students Rihards Kahanovičs, 100 m uz muguras - BIF 3.kursa students Atis Āre, kā arī Arhitektūras fakultātes 1.kursa students Rolands Vējonis 200 m kompleksajā peldējumā.

RTU komandai papildus arī divas sudraba medaļas jauktajās peldējuma stafetēs - 4x50m brīvajā stilā komandā startēja Veniamīns Mironovs (MTAF, 3.kurss), Luīze Baltiņa (Rīgas Biznesa skola, 1.kurss), Marija Goberga (IEVF, 1.kurss) un Jevgeņijs Boicovs (IEVF, 1.kurss), savukārt 4x50 m kombinētajā stafetē - Luīze Baltiņa, Rihards Kahanovičs (BIF 1.kurss), Veniamīns Mironovs, Marija Goberga.

Divas bronzas medaļas izcīnījuši Veniamīns Mironovs 100 m brīvajā stilā un Danīls Ņikiforovs (BIF, 3.kurss) 200 m kompleksajā peldējumā.

RTU komandā vēl startēja un personiskos rekordus sasniedza - Edgars Vasiļjevs (Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte (DITF), 1.kurss), Rodions Ķervis (MTAF, 3.kurss), Viktorija Vereteņņikova (MTAF, 3.kurss), Daša Rosijska (MTAF, 2.kurss), Vladlens Fedosiks (DITF, 2.kurss), Aleksis Graudužis (Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte (ETF), 3.kurss), un Artūrs Kalnups (MTAF, 4.kurss).

Rezultāti

Badmintons

Trenera Uģa Brieža vadībā RTU badmintona komanda izcīnīja 2. vietu komandu turnīrā, uzvarot Latvijas Universitātes (LU) komandu, bet finālā zaudējot Viļņas Vitauta Dižā universitātei. Komandas sastāvā startēja Reinis Krauklis (BIF, 5.kurss), Kārlis Stafeckis (EVIF, 4.kurss), Terēze Balode (AF, 2.kurss) un Elīna Fjodorova (RTU absolvente).

Individuālajā turnīrā vīriešu dubultspēlēs Reinim Krauklim pārī ar Kārli Stafecki - 2. vieta, bet sieviešu dubultspēlēs Terēzei Balodei pārī ar studenti no Latvijas Lauksaimniecības universitātes – 3. vieta.

Sieviešu vienspēlēs vienīgā RTU dalībniece Elīna Fjodorova izcīnīja 4. vietu, savukārt vīriešu vienspēlēs Reinis Krauklis un Kārlis Stafeckis ieguva dalītu 5. vietu.

Jauktajās dubultspēlēs RTU pāris Reinis Krauklis un Terēze Balode ieguva 4. vietu.

SELL Studentu spēlēs RTU komandu pārstāvēja 10 studenti - no tiem četri bija studenti no Indijas - Aditya Rajendra Jadhav, Samay Kochhar, Sriram Sethuraman un Sherin Thomas, kā arī Armands Mārtiņš Krauklis (MTAF, 1.kurss) un Anrijs Meņģelsons (BIF, nekl. 1.kurss).

Papildu informācija pieejama Latvijas Badmintona federācijas mājaslapā.

Rezultāti

Šahs

Kopvērtējumā RTU komanda izcīnīja bronzas medaļu. Individuāli Vitai Petrovai (EVIF, 2.kurss) 4.vieta sieviešu konkurencē, savukārt Rihardam Bekasovam (MTAF, 1.kurss) 5.vieta Open kategorijā.

Rezultāti

Rezultāti SELL spēļu mājaslapā

Galda teniss

RTU komanda vīriešu dubultspēlēs - Eduards Spāģis (DITF, 3.kurss) un Deniss Vasiļjevs (DITF, 1.kurss) izcīnīja 2.vieta. Arī vīriešu vienspēlēs Eduards Spāģis izcīnīja sudraba medaļu.

RTU sieviešu komanda dubultspēles - Viktorija Majorova (IEVF, maģ. 1.kurss) un Liāna Zeltiņa (DITF, 4.kurss) izcīnīja 3.vietu.

Paldies izlases trenerei Sanitai Sveilei par sportistu sagatavošanu sacensībām.

Rezultāti

Volejbols

RTU vīriešu volejbola komanda trenera Maksima Žuka vadībā SELL spēlēs izcīnīja godpilno 1.vietu, finālā uzvarot Tartu Universitāti.

Savukārt RTU sieviešu volejbola komanda treneres Svetlanas Cepurītes vadībā izcīnīja bronzas medaļas, finālā pieveicot Tartu Universitāti.

Rezultāti

Florbols

RTU vīriešu florbola komanda trenera Imanta Lastovska vadībā noslēdza turnīru godpilnajā 3.vietā, finālā uzvarot Latvijas Lauksaimniecības universitāti.

Rezultāti

Futbols

RTU vīriešu futbola komanda trenera Elvja Staņeviča vadībā ierindojās 6.vietā. Visi komandas spēlētāji no organizatoriem saņēma pateicību par dalību SELL spēlēs.

Rezultāti

Basketbols

RTU sieviešu basketbola komanda trenera Intara Jansona vadībā izcīnīja 3.vietu, sacenšoties ar Rīgas Stradiņa universitātes un Latvijas Universitātes basketbolistēm. SELL spēlēs piedalījās arī RTU vīriešu komanda trenera Daiņa Bertāna vadībā.

Rezultāti

Powerliftings

Seši RTU sportisti trenera Jāņa Kalnenieka vadībā piedalījās spēka trīscīņas sacensībās. Sīvā cīņā ar Lietuvas, Igaunijas un Somijas sportistiem RTU komanda kopvērtējumā ierindojās 4.vietā, kas ir labākais sniegums no Latvijas augstskolām. Artis Venskus (DITF, 3.kurss) izcīnīja 3.vietu svara kategorijā līdz 105 kg, savukārt Sergejam Kušneram (DITF, 1.kurss) 3. vieta svara kategorijā virs 105 kg. Elīza Jansone (BIF, 1.kurss) svara kategorijā līdz 69 kg ierindojās 4.vietā un ar savu rezultātu sasniedza jaunu Latvijas studentu rekordu pietupienā. Ņikita Petrovs svara kategorijā līdz 83 kg ierindojās 5.vietā, savukārt Hugo Prauliņš (Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (MLĶF), 1.kurss) tajā pašā kategorijā - 7.vietā. Krišjānis Šics (MTAF, 1.kurss) svara kategorijā līdz 93 kg ierindojās 9.vietā. Visi sportisti šajās sacensībās uzlaboja savus personiskos rezultātus.

Rezultāti

Orientēšanās

Orientēšanās sacensības norisinājās Cērkstes mežā netālu no Tukuma, kur RTU pārstāvēja septiņi studenti - Anna Emīlija Suta (DITF, 1.kurss), Sabīne Valtasa (MTAF, 2.kurss), Valters Reneslācis (BIF, 5.kurss), Rihards Gailis (DITF, 1.kurss), Kārlis Ķuzis (MTAF, maģ. 1.kurss), Pauls Alberings (DITF, 1.kurss) un Matīss Slikšjānis (DITF, 2.kurss).

21. maijā studenti sacentās vidējā distancē, kur labāko rezultātu uzrādīja un zelta medaļu ieguva Valters Reneslācis. Sieviešu konkurencē 3. vietu nodrošināja Anna Emīlija Suta.

22. maijā sacensības turpinājās stafetē, kur RTU pārstāvēja viena vīriešu komanda - Pauls Alberings, Valters Reneslācis, Matīss Slikšjānis - un, piekāpjoties Tartu Universitātei, RTU sportisti izcīnīja 2.vietu.

Rezultāti

Nosaukumu «SELL spēles» veido četru rīkotājvalstu — Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas — pirmie burti valsts valodā (Soumi, Eesti, Latvija, Lietuva), un sacensības reizi gadā notiek kādā no šīm valstīm, piedaloties arī citu valstu studentiem.

2023.gada 38.SELL Studentu spēles norisināsies Igaunijā.

Visi sacensību rezultāti un vairāk informācijas par pašām spēlēm — «SELL Games 2022» mājaslapā.

27. maijs, 2022 plkst. 10:08