RTU Sporta centrs
Parādīt izvēlni
RTU Sporta centrs

RTU zinātnieki un studenti savus spēkus pārbaudīs «Tet» Rīgas maratonā

16. maijs, 2019
.
.
Foto - Pixabay

Pierādot, ka Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir viena no sportiskākajām Latvijas augstskolām, RTU studenti un zinātnieki svētdien, 19. maijā, piedalīsies «Tet» Rīgas maratonā. Kopumā RTU komandā startēs 61 skrējējs, un 16 skries maratona pilno distanci – 42 kilometrus, savukārt pārējie – 21 kilometru. 

Krietna daļa no RTU «Tet» maratona komandas ir RTU zinātnieki, kuri pēc darba laboratorijās galvu izvēdina sportojot. «Ja skrienu no rīta, gūstu enerģiju visai dienai, ja vakarā, varu sakārtot visas domas,» par savu ieguvumu no skriešanas stāsta RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) pētnieks Eduards Skuķis. Viņa darba diena paiet Materiālu un konstrukciju institūtā, kur kopā ar kolēģiem Eduards Eiropas Kosmosa aģentūrai izstrādā kosmosa satelītu ražošanas tehnoloģijas, kas palielinās satelītu drošību un ļaus ievērojami samazināt izgatavošanas un ekspluatācijas izmaksas nākotnes misijās. Eduards «Tet» maratonā savu izturību pārbaudīs 21 kilometra distancē. 

Savukārt šī paša institūta vadošais pētnieks Aigars Ūdris apņēmies pievārēt 42 kilometrus. Viņa pētnieciskās intereses ir saistītas ar materiālu un kostrukciju stiprību un viņš vada ekspertu grupu, kura analizēja veikala «Maxima» traģēdijas cēloņus. 

42 kilometru distanci skries arī RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta (VASSI) zinātniece Indra Muižniece. Viņa ikdienā strādā zinātnieku grupā, kas izstrādā tehnoloģiju videi draudzīga termoiepakojuma izgatavošanai no Latvijā ļoti plaši pieejamā skuju koku zaleņa – smalkiem zariņiem un skujām. 

Pusi no distances — 21 kilometru — nolēmis pieveikt Indras kolēģis, VASSI vadošais pētnieks Vladimirs Kirsanovs. Arī viņa darbs zinātnē ir cieši saistīts ar rūpēm par tīrāku vidi. Vladimirs kopā ar kolēģiem veido tehnoloģiju, kas samazina cieto daļiņu piesārņojumu dūmgāzēs, vienlaikus pazeminot arī apkures izmaksas.

Savukārt RTU absolvents Reinis Skorovs, kurš RTU jau izsenis zināms kā garo distanču cienītājs, izvēlējies maratona pilno distanci. Pirms trim gadiem Reinis piedalījās vienā no pasaulē prestižākajiem kalnu ultramaratoniem Alpu kalnos, iegūstot 3. vietu savā vecuma grupā. Tolaik Reiņa skrējiens ilga 28 stundas, tāpēc Rīgas maratons, visticamāk, viņam īpašu piepūli neprasīs. 

Kamēr daļa RTU zinātnieku un studentu mēros skrējiena distanci, citi RTU studenti Ķīpsalā organizēs atbalsta punktu, kurā skrējēji varēs saņemt ūdeni, lai atspirdzinātos. 

«Tet» Rīgas maratons šogad pirmoreiz notiek īpašā – zelta – zīmē, jo Starptautiskā Vieglatlētikas federāciju asociācija (IAAF) ir apstiprinājusi tā atbilstību prestižajai «Zelta» kvalitātes zīmei (Gold Label). Tā Rīgas maratons ir kļuvis par vienīgo maratonu Ziemeļeiropā, kas jebkad iekļauts pasaules prestižāko maratonu līgā kopā ar Berlīnes, Tokijas, Londonas, Bostonas, Ņujorkas, Prāgas un citiem maratoniem.

Informācija par «Tet» Rīgas maratonu.  

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

16. maijs, 2019 plkst. 10:40

Līdzīgi raksti

Ziņas