.
.
.
Foto - Latvijas Augstskolu sporta savienība (studentusports.lv) (Pirmais no labās — K.Sondors)

Latvijas XXXI Universiādē vieglatlētikā RTU vīriešu komanda ierindojās otrajā vietā, savukārt sieviešu konkurencē mūsu vieglatlētes bija trešās labākās. Sacensības pēc gadu ilga pārtraukuma norisinājās 10. jūlijā Ogrē.

Pārliecinoši labākos rezultātus no visiem RTU dalībniekiem Universiādē uzrādīja Valērijs Valinščikovs 100 m distancē (11,06). Viņš startēja arī 400 m distancē, ierindojoties 2. vietā (48,46). Savukārt Kārlis Sondors bija pirmais 110 m distancē ar barjerām (15,44). Līdz ar to abiem sportistiem bija nodrošināts Universiādes čempionu tituls.

Veiksmīgs starts bija arī Alevtīnai Tarasovai, Raivim Vaikulim un Laurai Ostrovskai. Alevtīna 100 m distanci pievarēja ar 13,00 rezultātu un ieguva 3. godalgu. Raivis var lepoties ar 3. vietu lodes grūšanā (10,80). Laura sasniedza trešo labāko rezultātu tāllēkšanā (4,15).

Kristaps Vārna 3000 m distancē ar rezultātu10:16,69 palika 4. vietā. Samierināties ar 4. vietu nācās arī Raivim Vaikulim diska mešanā (30,73) un Džeinai Dombravai šķēpa mešanā (33,41).

Piekto vietu 400 m distancē izcīnīja Jurijs Kravčonoks (53.83). Aleksandra Siņegubova bija piektā 100 m skrējienā (13,49). Ainārs Azarevičs diska mešanā sasniedza rezultātu 20,74 un arī ierindojās pirmajā pieciniekā.

Komandu kopvērtējumā sievietēm visaugstāko rezultātu uzrādīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas vieglatlētes, iegūstot 175 punktus. Otro vietu ar 173 punktiem šoreiz izcīnīja Latvijas Universitātes sportistes. RTU komandai 170 punkti un godam nopelnīta 3. vieta uz goda pjedestāla.

Vīriešu konkurencē čempiona titulu ieguva Daugavpils Universitātes studenti (243 punkti). RTU komanda ar 240 punktiem nopelnīja sudraba medaļas, aiz sevis atstājot Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas viegatlētus, kuri ieguva 169 punktus.

Visi sacensību rezultāti publicēti Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapā un Latvijas Augstskolu sporta savienības mājaslapā.