RTU Sporta centrs

RTU tur īkšķi par savu studentu — olimpieti Artūru Dārznieku

9. februāris, 2018
Artūrs Drāzieks trasē. Foto - no Latvijas Kamaniņu sporta federācijas arhīva

Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) ir savs olimpietis — kamaniņbraucējs Artūrs Dārzieks, kurš studē RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātē, 2. kursā. Artūram XXIII Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 9. līdz 25. februārim notiek Phjončhanā, Dienvidkorejā, ir dots uzdevums ierindoties pirmajā divpadsmitniekā.

«Cītīgi un smagi trenējos un trenēšos, lai aizbrauktu un parādītu sevi no labākās puses, un piepildītu savus sapņus,» pirms došanās uz Phjončhanu Latvijas Kamaniņu sporta federācijas mājaslapā kamanas.lv saka pats Artūrs.

Latvijas kamaniņu braucēji Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks būs vieni no pirmajiem Latvijas sportistiem, kuri startēs Phjončhanā. Vīru kamanu pirmie divi braucieni paredzēti sestdien, 10. februārī, plkst. 12.10, bet izšķirošais trešais un ceturtais brauciens — 11. februārī plkst. 13.00 pēc Latvijas laika.

A. Dārznieks 2016./2017. gada sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojies 20. vietā, bet komandu stafetes kopvērtējumā — 2. vietā. Savukārt Eiropas čempionātā pērn ieguvis 10. vietu un komandu stafetē — 3. vietu.

Artūrs ir piedalījies citas MTAF studentes, RTU karsējkomandas treneres Katrīnas Dimitres, pētījumā par kamaniņu braucēju izmantotā spēka mērījumiem startā. Katrīna ir izstrādājusi īpašus cimdus, ar kuru palīdzību, pateicoties viedajam tekstilam, tiek analizēts kamaniņbraucēja starts. Artūrs savos braucienos ir testējis Katrīnas izgudroto sistēmu un tās veidošanā darbojies kā konsultants.

«Startā man ir tā — kad iedegas zaļā gaisma, es vairs neko ne dzirdu, ne redzu, es vienkārši zinu, kas man ir jāizdara, un braucu lejā. Braucot ātrāk par 100 k/h, ieejot virāžā, visu ķermeni spiež, galvu atliec atpakaļ, un vienīgais, ko redzu, ir ledus un savas kājas priekšpusē,» LTV raidījuma «Sporta studija» sadaļā «Olimpiešu stāsti» par sajūtām trasē brauciena laikā stāsta sportists, atzīstot, ka vislielāko gandarījumu, iebraucot finišā, dod līdzjutēji: «Kā viņi mani atbalsta un priecājas, — tas dod spēku cīnīties vēl vairāk.»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

9. februāris, 2018 plkst. 12:13