RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU students Patriks Gailums startēs Eiropas čempionātā vieglatlētikā

31. jūlijs, 2018
Patriks Gailums atzīts par Gada labāko jauno vieglatlētu U20 rangā. Balvu pasniedza trīssoļlēkšanas čempions Māris Bružiks. Foto - Guntis Bērziņš, Latvijas Vieglatlētikas savienība

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students šķēpmetējs Patriks Gailums valsts izlases sastāvā pārstāvēs Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā. Sacensības no 6. līdz 12. augustam notiks Vācijā, Berlīnē, un to tiešraidi varēs vērot Latvijas Televīzijā.

P. Gailums ir viens no perspektīvākajiem Latvijas jaunajiem šķēpmetējiem. 2018. gadā viņa labākais sniegums bija 77,09 metri un Eiropas rangā Patriks patlaban atrodas 43. vietā.

Savukārt 2017. gadā P. Gailums tika atzīts par Latvijas labāko vieglatlētu U20 grupā. 2017. gadā viņš arī laboja personīgo rekordu, šķēpu aizmetot 81,91 metru tālu. Eiropas U20 čempionātā šķēpa mešanā jaunais vieglatlēts ir ieguvis 4. vietu un ierindojies 1. vietā Eiropas un pasaules U20 rangā.

Eiropas čempionāts vieglatlētikā šogad būs daļa no pirmā Eiropas čempionāta vairākos sporta veidos — arī peldēšanā, golfā, riteņbraukšanā, airēšanā, vingrošanā un triatlonā. Kopumā sacensībās piedalīsies 4500 sportistu no 52 valstīm. Vieglatlētikas čempionāts notiks Berlīnē, savukārt pārējo minēto sporta veidu sacensības — Glāzgovā.

RTU P. Gailums iestājās, izmantojot RTU piedāvātās īpašās budžeta vietas jaunajiem sporta talantiem. RTU jau četrus gadus atbalsta jauniešus, kuri uzrādījuši augstus sasniegumus konkrētā sporta veidā, kā arī guvuši labas sekmes vidusskolā vai studijās.

31. jūlijs, 2018 plkst. 16:43