RTU Sporta centrs
RTU Sporta centrs

RTU students Latvijas čempionātā peldēšanā ieguvis 8. vietu

5. marts, 2019
Daniils Bobrovs (attēlā pirmais no kreisās). Foto - Juris Bērziņš-Soms; Edvīns Kamoliņš

No 1. līdz 3. martam RTU Ķīpsalas peldbaseinā notikušajā 95. Latvijas atklātajā čempionātā peldēšanā RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) students Daniils Bobrovs ieguvis 8. vietu. Tas ir augstākais rezultāts Latvijas sportistu vidū, kuri piedalījās sacensībās. 2 minūtēs un 16 sekundēs (2:16.33) nopeldot 200 metru distanci brasā, Bobrovs pēc Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) sistēmas ieguvis 802 punktus.

Čempionātā startēja arī citi RTU studenti. Divi sportisti no Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes, pārvarot 640 punktu slieksni, atbilstoši Latvijas peldēšanas federācijas klasifikācijai ieguvuši Sporta meistara līmeni. Tomass Jegorovs  ar sasniegto 701 punktu 50 metru peldēšanā uz muguras kopvērtējumā ieguvis 48. vietu, savukārt Gustavs Vīksne ar iegūtajiem 668 punktiem 100  metru brīvajā peldēšanas stilā ierindojies 68. vietā.

Vairāki RTU studenti uzstādījuši arī savus personiskos rekordus. Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes (ETF) students Aleksis Graudužis ieguvis 498 punktus 50 metru brīvā stila peldēšanas distancē, čempionātā iekļūstot 237. vietā. Šis rezultāts motivē trenēties, lai sasniegtu Sporta meistara līmeni, kurā nepieciešams iegūt vismaz 540 punktus. MTAF students Viestards Litavnieks ar 486 punktiem 50 metru brasa peldēšanas distancē iekļuvis 254.vietā. Viņa rezultāti atbilst 1. sporta klases normatīvam, kas iegūstams, sasniedzot vismaz 440 punktus.  Pirmo reizi 1. sporta klases normatīvu izpildījis arī Arhitektūras fakultātes students Jānis Vēveris. Viņa rezultāts 50 metru peldēšanā brīvajā stilā bija 27.37 sekundes, kas atbilst 445 punktiem un ierindo Vēveri 312.vietā.

Čempionātā kā tiesnesis piedalījās arī ETF students Mārtiņš Nābels-Šneiders. Atļauju tiesāt sacensības viņš guvis, izejot apmācības Latvijas Peldēšanas federācijas kursos.

Kopā sacīkstēs piedalījās 441 peldētājs. Pēdējo 441.vietu ieguva sportists ar 300 punktiem. Visu 95. Latvijas atklātā čempionāta dalībnieku rezultātus iespējams apskatīt FINA apkopotajā sarakstā.

Foto: 1.diena

Foto: 2.diena